powrót do bloga

rss wpisy: 198 komentarze: 117

W obliczu miłości

Czyli o 28-latce, która w jednej osobie jest podwójną mamą, żoną, gospodynią domową, córką, przyjaciółką, a co najważniejsze po prostu kobietą.

Utworzono: 2012-12-12

Przygotowania do świąt

Nie pamiętam z domu przygotowań do świąt. Moze dlatego, ze Wigilia zawsze była u babci i jak tylko zaczynały się ferie świąteczne wsiadałam w autobus i pędziłam do dziadków. Pamiętam zapach kapusty z grochem, którą babcia dzień wcześniej przygotowywała, a jak tylko zniknęła z kuchni wyjadało się ją z garnka... Pamiętam pływające w wannie karpie, które dziadziuś przygotowywał jak tylko szłam spać. Niestety następnego dnia długo nie mogłam pogodzić się z ich zniknieniem... Albo wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Przekrzykiwaliśmy się z kuzynostwem, kto pierwszy ją zobaczył...

Chciałabym by moje dzieci też miały takie cudowne wspomnienia. Z niecierpliwością czekały na choinkę, pamiętały zapachy i smaki Świąt.

Ale Święta to nie tylko jedzenie i ozdabianie mieszkania. Chciałabym, by w przyszłości pamiętały również o biednych i głodnych ludziach i zwierzętach. 

Od małego staram się im wbić do główki, ze to co materialne jest oczywiscie wazne, ale nie tak jak to co duchowe. 

Wydaje mi się, że coś w nich wszczepiłam. 

W sobotę Nikoś cały dzień prosił mnie byśmy wycinali. Miałam już dość. W końcu znudzona odłożyłam nożyczki, a moje dziecko przynosi mi spodnie i każe się ubrać. Kurcze, po co? Mój Urwisek chciał przygotować choinkę do ptaszków. Własnoręcznie smarował i układał jedzonka na ptasich bombeczkach, a popołudniu przygotował dla nich (co prawda z dziadkiem) prezent. Karmik - by nie było im zimno i by tez mogły "pocielic sie platkiem".

Chyba mi się udało :)

Bombki dla ptaszków

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Szczęśliwa i spełniona mama i żona, kobieta o wielu zainteresowaniach, uwielbiająca ludzi..
Grudzień 2018
PN WT ŚR CZ PT SO ND
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj