powrót do bloga

rss wpisy: 198 komentarze: 117

W obliczu miłości

Czyli o 28-latce, która w jednej osobie jest podwójną mamą, żoną, gospodynią domową, córką, przyjaciółką, a co najważniejsze po prostu kobietą.

Utworzono: 2013-11-12

Dziecięce uwielbienie

Od jakiegoś czasu jestem obiektem kultu. Stałam się boginią :-) Są mi składane dary i słowa pełne miłości i uwielbienia. Jestem uwieńczana CODZIENNIE na licznych portretach w różnych konwencjach. Na portretach mam włosy w różnych kolorach, nie zawsze zbieżnych z moim właściwym, ale zawsze jestem uśmiechnięta i w sukience. Rozmaślone oczka wodzą za mną, jak krzątam się w kuchni, myję zęby, czytam, śpię. Tłuste łapki przytulają mnie nieustannie. Gorące wyznania miłości padają w wielu, także publicznych, sytuacjach. Dowiaduję się, że jestem najpiękniejsza, mam najśliczniejsze ubrania, kolczyki, korale, czy co tam na siebie założę. Dostrzegana jest każda zmiana w moim wyglądzie i samopoczuciu. Ciągle słyszę: "a moja mama to..., a moja mama tamto...". Bezgraniczne szczęście maluje się na buzi, kiedy można mi towarzyszyć w malowaniu paznokci, obsłudze depilatora ;-), pudrowaniu się. Także wspólne gotowanie przyprawia o dreszcz rozkoszy.

Zawsze w takich chwilach i ja na na powrót staję się dziewczynką, która nie może oderwać wzroku od mamy, która charakterystycznym gestem suszy czerwone paznokcie. Wiecie, tak machając rękami :-)

Tak wiem. To się w pewnym momencie skończy. Będę tą, od której trzeba się uwolnić, zanegować, żeby znaleźć siebie. Pewnie nie unikniemy raf matczyno-córczynego połączenia.

Ale jeszcze nie teraz. Jeszcze mamy kilka lat na bezbrzeżną miłość. Pławię się w niej. Przyjmuję ten strumień fascynacji i wdzięczności. Daję nam czas na wzajemne uczenie się kobiecości i bliskości. Robię "ołtarzyki" z portretów :-)

I dziękuję Wam Dzieci, że mogę tego doświadczać. I dziękuję Ci Mamo, że mogłam to czuć. 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Szczęśliwa i spełniona mama i żona, kobieta o wielu zainteresowaniach, uwielbiająca ludzi..
Wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj