Utworzono: 2017-06-21

Walka o figurę sprzed ciąży, czyli jak trenuję z córką

Witam,

Nazywam się Asia. W styczniu tego roku na świat przyszło moje pierwsze dziecko - ukochana córeczka Emilka. Okruszek, bo ważyła zaledwo 3,100kg. Emila była planowana, ale tak za kilka lat, gdy skończymy remont domu, który budowaliśmy od razu po ślubie. Jednak nasza kruszynka postanowiła pomóc nam w wykończeniach i zjawiła się na świecie nieco wcześniej :)

Aktualnie mieszkamy w małej kawalerce ale po wakacjach nasz domek będzie już gotowy do wprowadzenia się. Mój mąż pracuje, a ja jestem Mamą 24 na dobę. Odkąd Emilka odrzuciła mój pokarm staram się stosować dietę opartą na zdrowych produktach. Raz na jakiś czas pozwalamy sobie z mężem na ustępstwa. Powiem szczerze, że martwiłam się na początku, że połroczne dziecko tak wcześnie odrzuciło mój pokarm ale po konsultacji z naszym pediatrą uspokoiłam się. Po prostu każde dziecko dochodzi do tego w swoim czasie. Emilia to kochane dziecko, daje nam sie wyspać, mało płacze za to dużo się uśmiecha. To nasze Słoneczko :)

W czasie ciąży przytyłam 15 kilogramów, zawsze byłam szczupła więc można powiedzieć, że teraz wyglądam normalnie. Ja jednak chciałabym zrzucić przynajmniej 5kg. Staram się ćwiczyć w domu, gdy mała śpi ale gdy nie śpi to wykonuję kilka ćwiczeń, którymi się z Wami chętnie podzielę.

Robię z nią przysiady, damskie pompki gdy ona leży na kocyku na podłodze. Tak samo brzuszki. Za każdym razem gdy robię powtorzenie zbliżam się do niej a ona się śmieje z Mamusi. To tylko kilka przykładowych ćwiczeń, wiem że jest ich więcej i myślę nad zapisaniem się na fitness dla matek. W klubie fitness niedaleko naszego mieszkania są organizowane takie zajęcia 3 razy w tygodniu. Myślę, że Emilce ten pomysł także się spodoba. Chciałabym też dowiedzieć się, co inne Mamy robią, by wrócić do formy. Jeśli macie jakieś rady to piszcie :)

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Cześć. Mam na imię Asia i jestem mamą mojej małej księżniczki Hani, która odkąd się urodziła jest całym moim światem :)
Czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj