rss wpisy: 2 komentarze: 0

Kobiecy punkt widzenia

Macierzyństwo (i nie tylko) z perspektywy bezdzieciatej
 • Utworzono: 2016-03-20

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  Dlaczego nie stać Cię na brak przyjemności

  Ostatnio jedna z moich koleżanek stweordzią, że zwyczajnie nie stać jej na brak urlopu. W pierwszej chwili zgłupiałam - zazwyczaj ludzie twierdzą, że nie stać ich na urlop, ale nie na jego brak. Chwilę później wszystko było jasne - w końcu brak pożądnego odpoczunku niekorzystnie wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale również chęć do pracy. Jeśli przynajmniej raz wroku nie zrobimy sobie dwutygodniowej przerwy, nasza motywacja spada i zamiast o kolejnych zadaniach myślimy o pójściu do domu.

  Tak samo jest z drobnymi przyjemnościami. Mało kto może sobie pozwolić na więcej niż jedne wakacje w roku. Jednak wcale nie musimy wyjeżdzać kilka razy w ciągu 12 miesięcy by poczuć sie odprężonym. JA znalazłam na to swój sposób, który moge z czystym sumieniem polecić wszystkim (nie tylko kobietom).

  Ostatnio odkryłam we Wrocławiu cudowny salon odnowy, który w kilka godzin postawił mnie na nogi, najpierw masażem świecą, a później masażem twarzy, szyi i dekoltu.

  Ten pierwszy to wspaniały relaks dla ciałą i zmysłów. Przez nieco ponad godzinę, moje ciało miało okazję odpężyć się i zyskąc bajeczne nawilżenie. Z kolei dzięki masażowi twarzy, moja skóra nie tylko nabrała blasku, ale i ja poczułam się znakomicie. Całość kosztowała mnie dokładnie 200 zł, ale naprawdę było warto. I myślę, że warto zdobyć się na taki wydatek co drugi miesiąc. Wspaniałe samopoczucie i większa pewnosć siebie są warte tych pieniędzy :)

 • Utworzono: 2015-06-14

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  Kultura dla najmłodszych

  Myśl o dziecku pojawia się coraz częściej. Ostatnie lata przed 30-tką to chyba dobra pora na powiększanie rodziny - dlaczego więc by nie teraz?

  Tym bardziej, że coraz więcej znajomych ma już conajmniej jedno dziecko, więc kontakt z maluszkami mam niemal na co dzień.

  Jednak nie to miało być tematem dzisiejszego wpisu. Kutrula dla najmłodszych to to, czym dzisiaj chciałąbym się zająć. Jestem pod wielkim wrażeniem części z moich przyjaciół - młodych rodziców, którzy mimo to, że sporo czasu poświęcają pracy znajdują chwilę tylko dla dzieci. To nic nadzwyczajnego - powiecie. I pewnie macie rację, jednak nie o sam fakt posiadania czasu dla pociech mi chodzi, ale raczej o to, w jaki sposób się go spędza. Bo przecież można puścić dziecku bajkę i luiczyć na to, że przynajmniej przez godzinę będzie spokój. Można też czas z maluchem spędzic w 100 procentach aktywnie np. stawiając na teatr.

  No własnie. Ostatnio wybrałam się ze swoim siostrzeńcem (5 lat) do Wrocławskiego Teatru Lalek i byliśmy zachwyceni (tak, tak - podobało się nie tylko Aleksowi, ale rónież cioci :) Mały by zachwycowny, bo nie często odwiedza takie miejsca. Ciekawiło go wszystko od strojów aktorów po scenografię. Mnie ujął sposób, w jaki aktorzy potrafią dogadać się z najmłodszymi i jak zręcznie potrafią ich zainteresować, tak by te z otwartymi buziami nawet przez minutę w ciągu godziny nie stwierdziły, że się im nudzi :)

  Polecam :)

<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_next.gif" class="img_paginator" alt="" />

Bezdzietna, ale usilnie starająca się o potomka. Wielka fanka teatru, dobrej książki i kawy.
Marzec 2023
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj