Macierzyństwo (i nie tylko) z perspektywy bezdzieciatej

Utworzono: 2015-06-14

Kultura dla najmłodszych

Myśl o dziecku pojawia się coraz częściej. Ostatnie lata przed 30-tką to chyba dobra pora na powiększanie rodziny - dlaczego więc by nie teraz?

Tym bardziej, że coraz więcej znajomych ma już conajmniej jedno dziecko, więc kontakt z maluszkami mam niemal na co dzień.

Jednak nie to miało być tematem dzisiejszego wpisu. Kutrula dla najmłodszych to to, czym dzisiaj chciałąbym się zająć. Jestem pod wielkim wrażeniem części z moich przyjaciół - młodych rodziców, którzy mimo to, że sporo czasu poświęcają pracy znajdują chwilę tylko dla dzieci. To nic nadzwyczajnego - powiecie. I pewnie macie rację, jednak nie o sam fakt posiadania czasu dla pociech mi chodzi, ale raczej o to, w jaki sposób się go spędza. Bo przecież można puścić dziecku bajkę i luiczyć na to, że przynajmniej przez godzinę będzie spokój. Można też czas z maluchem spędzic w 100 procentach aktywnie np. stawiając na teatr.

No własnie. Ostatnio wybrałam się ze swoim siostrzeńcem (5 lat) do Wrocławskiego Teatru Lalek i byliśmy zachwyceni (tak, tak - podobało się nie tylko Aleksowi, ale rónież cioci :) Mały by zachwycowny, bo nie często odwiedza takie miejsca. Ciekawiło go wszystko od strojów aktorów po scenografię. Mnie ujął sposób, w jaki aktorzy potrafią dogadać się z najmłodszymi i jak zręcznie potrafią ich zainteresować, tak by te z otwartymi buziami nawet przez minutę w ciągu godziny nie stwierdziły, że się im nudzi :)

Polecam :)

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Bezdzietna, ale usilnie starająca się o potomka. Wielka fanka teatru, dobrej książki i kawy.
Luty 2023
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj