Na blogu można będzie przeczytać o przygotowaniach naszej rodziny (tzn. mnie, małżonka, 9-letniej córeczki i kota) do przyjścia na świat naszego wyczekiwanego bobasa. Mowa tu będzie o szykowaniu wyprawki dla dzieciątka i wszystkich potrzebnych mu rzeczy (łóżeczka, wózka, wanny...) oraz o radościach, rozterkach i dolegliwościach przyszłej mamy. Już tylko 3 miesiące do rozwiązania.

Utworzono: 2014-01-29

Kotek opuszcza pielesze. ;)

Jak pisałam wcześniej, oprócz męża, mnie i córeczki - do przyjścia na świat naszego maleństwa przygotowuje się również nasz pupil - kociak Piorun. Nazwany tak przez naszą córeczkę. I miano -  okazuje się adekwatne. Kotek w pewnych momentach dostaje totalnego bzika i zaczyna biegać po mieszkaniu. Nie trwa to długo, ale jest to  taki bieg, że trudno za nim nadążyć wzrokiem. Istny Piorun. ;)

Tak wogóle to kocisko jest kochane i cieplutkie. Czasem przychodzi do nas do łóżka. Uwala się na kołderce i śpi sobie smacznie.

Ostatnio zaczęłam czytać artykuły, jak przygotować zwierzaka na pojawienie się nowego członka rodziny, no i oczywiście, jak chronić dzieciątko przed zwierzęcymi odruchami. Po narodzinach naszej drugiej córci napewno często będziemy  kładły się na łóżku. Trzeba więc popędzić  z łóżka pupila, który mógłby przy swym nagłym ferworze biegu skoczyć na dzieciątko i niechcący wyrządzić maleństwu krzywdę. A żeby kociak nie czuł, że wyrzucany jest z powodu dzieciątka - trzeba to zrobić - zanim bobas pojawi się w domu.

Poprosiłam męża o pomoc, bo ja miękkie serce mam, i współpracujemy w tym zakresie. Jestem zaskoczona, bo całkiem nieźle sobie daję radę. Mówię do mojego cieplutkiego, zbliżającego się towarzysza "Nie możesz tu łazić, Piorunku" i delikatnie spycham go ręką z wersalki. Jak narazie, mądry Kociak, nie walczy za bardzo. ;)

Już tak nie pośpisz. ;)

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania, szczęśliwą mamą 9-letniej córeczki i jednocześnie przyszłą mamą. Narodziny dzieciątka w kwietniu. :) Lubię wyszywać haftem krzyżykowym i czytać książki. Interesują mnie podróże, chętnie testuję różne produkty, a obecnie nadszedł czas szykowania wyprawki dla bobasa i dostosowania naszego niewielkiego mieszkanka do jego przyjścia na świat. :)
Maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Avatar

    Kasiunia (Katarzyna)

    Urodziny: 07.06.2004

    Imieniny: 25.11

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj