Fundacja Pro Novis

ocena:
drukuj  
Adres Śnieżna 9A
Miejscowość: 62-002 Suchy Las k. Poznania
Województwo: wielkopolskie
WWW:
Telefon: 616107747
Opis skrócony: Fundacja Pro Novis, organizator wydarzeń muzycznych w stylu Gospel.
Usługi: - Fundacje / Stowarzyszenia / OPP
- Inne

Pełny opis

Fundacja Pro Novis działa od września 2003 roku jako odpowiedź na potrzeby Polaków w każdym wieku. Jej nadrzędnym celem jest przekazywanie Ewangelii czyli Dobrej Nowiny o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Na początku działalności organizowano Warsztaty Gospel w Poznaniu, które jako pierwsze w historii przyciągnęły 140 uczestników. Poznań stał się kolejnym miejscem - oprócz Osieka oraz Krakowa, które do tej pory jako jedyne miasta w Polsce mogły poszczycić się cyklicznymi imprezami w rytmach gospel. Poznaniakom sam Poznań jednak nie wystarczył. Warsztatowy team uderzył ze swoją inicjatywą do Wrocławia i Torunia, a wkrótce potem także do Szczecina i Bydgoszczy, nie zapominając oczywiście o Pyrlandii.
w 2007 roku, a więc 5 lat po I Warsztatach Gospel, podczas koncertu finałowego, na poznańskiej scenie stanęło 1020 chórzystów. Był to rekord w skali Polski, a dla warsztatowiczów przeżycie tym bardziej niezapomniane, gdyż razem z nimi wystąpili znakomici wokaliści Natalia Kukulska oraz Mieczysław Szcześniak.

Rok później Fundacja Pro Novis poszerzyła obszar działalności o stolicę, organizując tam największy w historii koncert gospel w Polsce zapraszając do Warszawy niekwestionowaną gwiazdę tej sceny muzycznej - Kirka Franklina - zdobywcę 5 nagród Grammy. Warszawskie Warsztaty Gospel uświetnił swoją osobą i pięknym wokalem Mieczysław Szcześniak. Stolica została zdobyta !

W ciągu sześciu lat warsztaty z nieśmiałego marzenia stały się przedsięwzięciem, w czasie którego muzyka łączy się z żywym świadectwem. Nie tylko tym wyśpiewanym, ale też głoszonym ze sceny przez osoby, którzy żyją Ewangelią na co dzień.

Okazało się, że 2 dni warsztatowe to dla wielu za mało. Powzięto więc decyzję o zorganizowaniu latem wydłużonych do tygodnia Warsztatów Gospel nazwanych Obozem Gospel. Podczas tych kilku dni uczestnicy mogą uczyć się śpiewać, brać udział w zajęciach z emisji głosu, codziennie zgłębiając Słowo Boże, w uwielbieniach i nawiązywaniu relacji z Bogiem oraz pomiędzy sobą.

Pod skrzydłami Fundacji działają chóry gospel w Poznaniu dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży (Gospel Joy, Kids Gospel Joy, Teens Gospel Joy). W Obornikach i Suchym Lesie od sezonu 2012 również dzieciaki i młodzież śpiewają gospel pod opieką dyrygentki Gospel Joy Agnieszki Górskiej-Tomaszewskiej.

Dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi, w tym nieocenionej grupie wolontariuszy, którzy współpracowali, pomagali i wspierali działania Fundacji na przestrzeni ostatnich 10 lat – Fundacja może nadal z radością patrzeć w przyszłość i realizować powierzoną służbę.

Aktualne imprezy / akcje i promocje

Brak wydarzeń w Informatorze.

Ocena użytkowników  

średnia: 0/5 (opinii:0)
Ocena ogólna

Najpopularniejsze w Imprezowniku / Akcje i Promocje

Brak wydarzeń w Informatorze.

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Inne miejsca w miejscowości Suchy Las k. Poznania

Sprawdź również

Szukaj przyjaznych miejsc i usług

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Patronat eBobas.pl

eBobas.pl poleca