rss wpisy: 1 komentarze: 0

Seriale

Seriale, które warto obejrzeć, zanim zostaniesz ojcem/matką!
 • Utworzono: 2022-11-22

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  Siedem światów, jedna planeta - Serial online

   Jeśli chodzi o filmy dokumentalne o tematyce przyrodniczej, trudno dyskutować na ten temat, nie wspominając o Davidzie Attenborough. Z wyczerpującą listą tytułów pod swoim pasem i po tym, jak użyczył już swojego uspokajającego głosu Netflix's Nasza planeta na początku tego roku, BBC i Attenborough ponownie łączą siły w serialu Siedem światów, jedna planeta, serii, która łączy brutalne spojrzenie na globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne z materiałami wideo niektórych rzadkich gatunków zwierząt na naszej planecie.

  W siedmiu odcinkach seria dzieli każdy odcinek na charakterystyczne segmenty, zagłębiając się w każdy kontynent i omawiając historyczną topografię i różnorodne gatunki zamieszkujące każdy z nich. W przeciwieństwie do serii przeszłości, jest świadomy wysiłek tutaj do filmu więcej niezwykłych gatunków na każdym kontynencie, który jest następnie połączony z przejmującym gut-punch jak widzimy wyzwania różne gatunki zwierząt twarz w następstwie globalnych zmian klimatycznych i ludzkości ciągłej dominacji na tej planecie.

  W większości przypadków serial dobrze radzi sobie z połączeniem imponujących umiejętności fotograficznych i narracji Davida Attenborough, aby zanurzyć się głęboko w każdym kontynencie. Biorąc pod uwagę wnikliwe spojrzenie na nasz wpływ na tę planetę, odcinek północnoamerykański wyraźnie różni się od pozostałych, z pozoru świadomie nie wspominając o problemach dotykających zarówno Kanadę, jak i Stany Zjednoczone. Pomiędzy pierwszym kopaniem ropy, a drugim wycofywaniem się z paryskiego porozumienia klimatycznego, jest to trochę zaskakujące, że żadna z tych kwestii nie jest omawiana, a tym bardziej wspominana w całym godzinnym odcinku.

  Mimo to,Siedem światów, jedna planeta to kolejna genialna seria dokumentów przyrodniczych, jedna, która dobrze rzuca światło na niektóre z bardziej palących problemów dotykających naszą planetę, kontynuując wyczerpującą listę dokumentów Davida Attenborough tam i dodając kolejny błyszczący klejnot do znakomitego katalogu. Choć nadal uważam, że Our Planet trumps ten jeden jako król serii dokumentów przyrodniczych w tym roku, Siedem światów, jedna planeta jest kolejnym silnym oferty mimo wszystko.

  Źródło: https://serialeonline.co

   

   

<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_next.gif" class="img_paginator" alt="" />

W wolnym czasie pisze i redaguje artykuły na stronie
Kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj