powrót do bloga

rss wpisy: 1 komentarze: 0

Seriale

Seriale, które warto obejrzeć, zanim zostaniesz ojcem/matką!

Utworzono: 2022-11-22

Siedem światów, jedna planeta - Serial online

 Jeśli chodzi o filmy dokumentalne o tematyce przyrodniczej, trudno dyskutować na ten temat, nie wspominając o Davidzie Attenborough. Z wyczerpującą listą tytułów pod swoim pasem i po tym, jak użyczył już swojego uspokajającego głosu Netflix's Nasza planeta na początku tego roku, BBC i Attenborough ponownie łączą siły w serialu Siedem światów, jedna planeta, serii, która łączy brutalne spojrzenie na globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne z materiałami wideo niektórych rzadkich gatunków zwierząt na naszej planecie.

W siedmiu odcinkach seria dzieli każdy odcinek na charakterystyczne segmenty, zagłębiając się w każdy kontynent i omawiając historyczną topografię i różnorodne gatunki zamieszkujące każdy z nich. W przeciwieństwie do serii przeszłości, jest świadomy wysiłek tutaj do filmu więcej niezwykłych gatunków na każdym kontynencie, który jest następnie połączony z przejmującym gut-punch jak widzimy wyzwania różne gatunki zwierząt twarz w następstwie globalnych zmian klimatycznych i ludzkości ciągłej dominacji na tej planecie.

W większości przypadków serial dobrze radzi sobie z połączeniem imponujących umiejętności fotograficznych i narracji Davida Attenborough, aby zanurzyć się głęboko w każdym kontynencie. Biorąc pod uwagę wnikliwe spojrzenie na nasz wpływ na tę planetę, odcinek północnoamerykański wyraźnie różni się od pozostałych, z pozoru świadomie nie wspominając o problemach dotykających zarówno Kanadę, jak i Stany Zjednoczone. Pomiędzy pierwszym kopaniem ropy, a drugim wycofywaniem się z paryskiego porozumienia klimatycznego, jest to trochę zaskakujące, że żadna z tych kwestii nie jest omawiana, a tym bardziej wspominana w całym godzinnym odcinku.

Mimo to,Siedem światów, jedna planeta to kolejna genialna seria dokumentów przyrodniczych, jedna, która dobrze rzuca światło na niektóre z bardziej palących problemów dotykających naszą planetę, kontynuując wyczerpującą listę dokumentów Davida Attenborough tam i dodając kolejny błyszczący klejnot do znakomitego katalogu. Choć nadal uważam, że Our Planet trumps ten jeden jako król serii dokumentów przyrodniczych w tym roku, Siedem światów, jedna planeta jest kolejnym silnym oferty mimo wszystko.

Źródło: https://serialeonline.co

 

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

W wolnym czasie pisze i redaguje artykuły na stronie https://serialeonline.co
Czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj