rss wpisy: 7 komentarze: 5

MYmamyMAMY :)

 • Utworzono: 2010-06-16

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  My mamy Mamy – ważny komunikat!

  Uspokajamy wszystkich, którzy z niepokojem śledzą blog akcji MymamyMamy – nie zapomnieliśmy o regulaminie akcji i formularzu zgłaszania pracodawców przyjaznych mamom i kobietom w ciąży! Miały się one pojawić w połowie czerwca, ale musimy jeszcze się wstrzymać z wejściem w zasadniczy etap naszej akcji.
   

   

  Powód? Nasza akcja (zanim jeszcze na dobre ruszyła) już spodobała się kilku istotnym potencjalnym partnerom – biznesowym i medialnym. Musimy dać czas – im i sobie – na uzgodnienie wszystkich szczegółów.
   

   

  Obiecujemy, że w sierpniu akcja „MymamyMamy” zacznie się kręcić pełną parą.

   

  Tymczasem zachęcamy do dyskusji na forach:

  „Moja ciąża, moja praca”

  „Moje dziecko, moja praca”

   

  Zapraszamy także do głosowania w naszych ankietach:

  Ciąża i praca zawodowa

  Macierzyństwo i praca zawodowa

   

  Zachęcamy również do udziału w konkursie na hasło wspierające akcję .
   

 • Utworzono: 2010-06-16

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  Obejrzyj felieton o akcji MY mamy MAMY

  Tak jak zapowiadaliśmy, w środę 9 czerwca na antenie TVP Warszawa i TVP INFO w programie z cyklu „Żadnej pracy się nie boję” został nadany felieton na temat akcji portalu eBobas.pl i agencji Edelman Polska pod hasłem Pracuj z nami, bo My mamy MAMY . Felieton właśnie został udostępniony na stronie internetowej stacji i można go zobaczyć tu . Zapraszamy do oglądania i komentowania.

   

  Już wkrótce kolejna odsłona naszej akcji. Przygotowujemy specjalne ankiety dla pracodawców i pracowników – głównie kobiet, na podstawie których ocenimy które firmy są przyjazne macierzyństwu i wspierają kobiety w łączeniu roli matki i pracownika.

   

  Opinie na ten temat ciągle zbieramy na specjalnych wątkach forum internetowego portalu eBobas.pl Moja ciąża, moja praca oraz Moje dziecko, moja praca . Zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami na ten temat.
   

 • Utworzono: 2010-06-08

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  MY mamy MAMY na antenie TVP

  Zapraszamy wszystkie mamy do obejrzenia programu z cyklu "Żadnej pracy sie nie boję". Autorka cyklu, Dagmara Furgał zaprosiła nas do udziału w nagraniu, by pokazać cele i idee akcji pod hasłem Pracuj z nami, bo MY mamy MAMY .

   

  Program będzie wyemitowany w środę, 9 czerwca o godz. 19.05 na antenie TVP Warszawa, a na platformach cyfrowych będzie można go obejrzeć na kanale TVP INFO.

   

  Przypomninamy, że wspólna akcja portalu eBobas.pl i Agencji Edelman Polska trwa od 26 maja br. W mediach pojawia się coraz więcej artykułów na temat akcji. Ostatnio pisały o niej:

  KOBIETY - portal kobiet

  Forum Farmacji i Medycyny

   

  Na opinie o tym jak pracodawcy traktują kobiety w ciąży czekamy na forum w wątku Moja ciąża, moja praca . Swoimi doświadczeniami pracujące mamy także mogą się dzielić na forum - dla Was jest specjalny wątek Moje dziecko, moja praca . Zapraszamy Was, a Wy zapraszajcie swoje siostry, przyjaciółki, koleżanki.

 • Utworzono: 2010-06-01

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  Piszą o akcji - Ty też możesz pisać

  Chcemy, żeby o akcji MYmamyMAMY dowiedziało się jak najwięcej kobiet. Trwa promocja w Internecie, można nas już znaleźć m.in. w światowym portalu społecznościowym FACEBOOK , gdzie w profilu eBobas.pl na bieżąco informujemy o tym, co się dzieje w ramach akcji i o innych eBobasowych działaniach. Zachęcamy do lektury i polecania. I jak to na Facebooku - do polubienia.

   


  Dodawajcie swoje profile do znajomych eBobasa , piszcie na tablicy, komentujcie.To sposób na dotarcie z informacjami do dużej liczby osób. Pokażmy jak dużo nas jest. Dołączajcie również do naszej facebookowej grupy MYmamyMAMY .

   


  Ostatnio informacja o naszej akcji wyróżniania przychylnych mamom pracodawców została opublikowana również na stronach internetowych:

   

   

  Gazeta Wyborcza

  media2.pl


   

   

   

   

   

 • Utworzono: 2010-05-27

  Akcja MYmamyMAMY trafiła do mediów

  Informacja o rozpoczętej 26 maja przez portal eBobas.pl oraz Agencję Edelman Polska akcji pod hasłem "MYmamyMAMY" pojawiła się już w dniu startu na kilku stronach internetowych! Cieszymy się, że napisali o nas:

   

  Kobieca Strona Internetowa GLOSSYMEDIA ,

   

  Charaktery

   

  BiznesPolska.pl

   


  Również w środę, tuż po godzinie 22 na antenie Radia dla Ciebie o akcji mówiła Małgorzata Solecka z eBobas.pl. W radiowym studiu Jacek Filipowicz, gospodarz audycji „Wieczór z RdC”, poświęconej, jak przystało na 26 maja - mamom - rozmawiał z gośćmi, kobietami-matkami.

   

  Wśród wspomnień o swych mamach i opowieści o swym macierzyństwie, kobiety mówiły też o trudnościach, na jakie napotykają w pracy. Zarówno, gdy planują dzieci, jak i wtedy, gdy już je mają. Małgorzata Solecka zaproponowała słuchaczom, by wzięli udział w dyskusjach na forach portalu eBobas.pl, założyli własne blogi i wypowiedzieli się na temat sytuacji kobiet w ciąży i matek w swoim miejscu pracy.

   

  Na naszych forach "Moja ciąża, moja praca" i "Moje dziecko, moja praca"  pojawiły się już pierwsze wpisy. Cieszy nas, że w większości opisują pozytywne doświadczenia z pracodawcami. Jeśli także Ty bez strachu powiedziałaś szefowi o swojej ciąży i podobnie jak anetaaa usłyszałaś „damy radę” – opowiedz nam o tym, dołącz do akcji. Poinformuj o akcji swoje koleżanki!

   

 • Utworzono: 2010-05-25

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  „MY MAMY MAMY” – konkurs na slogan

  Chcesz wygrać skórzaną dyplomatkę i pendrive w kształcie smoczka? Wymyśl hasło akcji „MY MAMY MAMY” – promującej firmy, które młodym mamom stwarzają przyjazne warunki pracy.

   

  Chcemy wyróżniać pracodawców, dla których ciąża i macierzyństwo kobiety nie to nie przekleństwo. Którzy wykazują zrozumienie dla sytuacji rodzinnej swoich pracowników, a nie tylko szanują prawo pracy.

   

  Swoje propozycję zgłoś na forum „Konkurs na hasło MY MAMY MAMY” – jury wybierze najciekawszą propozycję, autor otrzyma nagrodę ufundowaną przez Agencję Edelman Polska i portal eBobas.pl

   

  Weź udział w dyskusjach na forum:

  „Moja ciąża, moja praca”

  „Moje dziecko, moja praca”

   

  Zagłosuj w naszych ankietach:

  Ciąża i praca zawodowa

  Macierzyństwo i praca zawodowa

   

  Czekamy na Twoje sugestie – również od Ciebie zależy, jak rozwinie się nasza akcja!

   

 • Utworzono: 2010-05-25

  PRACUJ Z NAMI, BO „MY MAMY MAMY”!

  Niewiele potrzeba, żeby przyszła czy młoda mama czuła się dobrze w pracy, a pracodawca był z niej zadowolony. Czasem wystarczy, by firma przestrzegała prawa. Jeśli do tego pracodawca okazuje wobec mamy wyrozumiałość, co już często się zdarza w małych i średnich firmach, to jest super! Właśnie takich pracodawców będzie promował projekt MY MAMY MAMY!

   

  eBobas.pl i Agencja Edelman Polska rozpoczynają akcję promowania pracodawców, stwarzających młodym mamom przyjazne warunki pracy. Firm, które z dumą mówią: „Tak! My mamy mamy!”. Akcja rusza w najbliższy Dzień Matki - 26 maja 2010 r. „Twarzą akcji” może być każda mama, która łączy macierzyństwo z pracą zawodową.

   

  „Każda mama pracująca – ta w ciąży, jak i ta już wychowująca dzieci – chce mieć poczucie, że firma w której jest zatrudniona, a przede wszystkim jej bezpośredni przełożony, rozumie i pomaga jej w łączeniu pracy z macierzyństwem – mówi Małgorzata Celarek – współtwórczyni akcji, account manager w agencji Edelman Polska, mama 5-letniej Jagody - „Co prawda, jest wiele inicjatyw, które promują godne traktowanie przyszłych i młodych rodziców, ale są skierowane raczej do dużych korporacji. My liczymy na to, że do akcji „MY MAMY MAMY!” dołączą małe i średnie firmy, instytucje publiczne i ich pracownicy.”

   

  Już dziś zachęcamy do komentowania wpisów tutaj, na oficjalnym blogu akcji „MY MAMY MAMY”, a także do opisywania swoich osobistych doświadczeń – z czasów ciąży, i powrotu do pracy - na dwóch forach „Moja ciąża, moja praca” oraz „Moje dziecko, moja praca”

   

  Zachęcamy również do zakładania i prowadzenia własnych blogów. Możecie na nich podzielić się swoimi przygodami z pracodawcą – pozytywnymi, negatywnymi, śmiesznymi lub wzruszającymi. Redakcja portalu eBobas.pl uważnie czyta wpisy blogowe – może któryś z nich trafi na pierwszą stronę i otrzyma nagrodę w „Nieustającym konkursie blogowym”?

   

  Ogłaszamy też konkurs na slogan wspierający akcję . Nagrodą będzie skórzana damska dyplomatka i pendrive w kształcie smoczka.

   

  Wkrótce ogłosimy zasady zgłaszania firm, które waszym zdaniem zasługują na wyróżnienie w ramach akcji „MY MAMY MAMY”.

   

  O tym, jak będzie się rozwijać nasza akcja, zdecydują wszystkie mamy (również te, które na dziecko dopiero czekają). Liczymy na wasze sugestie, głosy i opinie.
   

<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_next.gif" class="img_paginator" alt="" />

Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj