Moje dziecko, moja praca

Wysłane przez MAMA 

MAMA (offline)

25-05-2010 20:47:56

Warszawa
Zapraszamy do nowej akcji społecznej "MY MAMY MAMY", którą eBobas.pl będzie prowadzić wspólnie z Agencją Edelman Polska.

Na naszym specjalnym blogu znajdziecie więcej informacji o samej akcji, a tu chcielibyśmy zachęcić do wymiany doświadczeń - jak godzicie macierzyństwo z pracą zawodową, czy pracodawcy ułatwiają to zadanie, czy wręcz przeciwnie. Każdy głos w dyskusji się liczy!

Zachęcamy też do głosowania w ankiecie poświęconej tematowi: macierzyństwo i praca zawodowa

Liczymy na wasze głosy, opinie i sugestie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-28 13:41 przez MAMA.

Marlenka23 (offline)

27-05-2010 12:18:43

Kołobrzeg
Jak pogodzić macierzyństwo z pracą? Trzeba najpierw mieć pracę, a znaleźć ją mając blisko trzyletnie dziecko nie jest łatwo. Powiem o paradoksie, z którym miałam do czynienia - od września chcę podjąć pracę, ale warunkiem jest to, że moja córka pójdzie do przedszkola. Złożyłam więc podanie do przedszkola, ale dowiedziałam się, że jako bezrobotna mam marne szanse. Czyli muszę pracować, żeby dziecko miało większą szansę na miejsce w przedszkolu, ale nie pracuję, bo jestem z dzieckiem, a jak nie pracuję to dziecko nie dostanie się do przedszkola i ja nie mam jak iść do pracy - TO JAKIEŚ BŁĘDNE KOŁO.
Za namową koleżanki "załatwiłam" fikcyjną pieczątkę o zatrudnieniu - szkoda, ze matka chcąca pracować musi się takimi metodami posługiwać - to nienormalne.

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

MYmamyMamy (offline)

27-05-2010 13:26:34

Poszukiwaniu opisanych przez Marlenkę paradoksów również zajmujemy się w naszej akcji. Zapraszamy do wymiany doświadczeń smiling smiley

toja51 (offline)

27-05-2010 16:49:51

Kraków
Marlenka 23 brawo, tak sobie trzeba radzić, kiedy nie można inaczej. A te pracę od września już masz załatwioną? Obiecaną? Pracodawca wie, że masz małe dziecko? Czy ten fakt komentował? Jak szukałaś pracy, to robiłaś wywiad, jak w danym miejscu traktuje się matkę z dzieckiem?

Sympatyczna (offline)

27-05-2010 18:06:03

Toja - o ile się orientuję, to Marlenka zakłada własną firmę smiling smiley tak, czy siak przedszkole dla małej konieczne smiling smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Marlenka23 (offline)

27-05-2010 19:45:03

Kołobrzeg
toja51 Ja założyłam własną firmę smiling smiley ruszam już niedlugo smiling smiley a przedszkole od września potrzebne..

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

jowita (offline)

28-05-2010 08:25:32

Lublin
Nie jest łatwo być mamą pracującą..... niestety.... Ja od początku miałam kłopoty w firmie! Najpierw walczyłam o dodatkową godzinę na karmienie,potem sama z tego zrezygnowałam ze względu na ciągłe komentarze! Teraz egzekwuję godziny pracy-nie zgodziłam się na pracę w godzinach nadliczbowych co spowodowało wściekłość szefa!!!Nie mam poczucia,żeby ktokolwiek się liczył z faktem,że jestem mamą i teraz dziecko jest dla mnie najważniejsze na świecie!!!

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

toja51 (offline)

28-05-2010 13:48:44

Kraków
No to Marlenka 23, masz szansę być dla siebie wyrozumiałym pracodawcąsmiling smiley))

jmijeczka (offline)

29-05-2010 15:18:25

Wlkp
A ja jestem rowniez pracujaca mama... i powiem ze poki co problemow ze strony pracodawcy nie mialam zadnych.. ze znalezieniem pracy tez bo wrocilam do tej co pracowalam przed ciaza..
Godziny ustalilam sobei sama... nadgodziny jak chce to biore, ale nie ma nacisku ze strony szefa. Wie ze mam dziecko wiec zgodzil sie abym pracowala tylko jedna sobote w miesiacu, jak jade z dzieciekim do lekarza nigdy nie sprawial problemu i dawal dzien/dwa wolnego.. Mimo ze to facet, to ma tez dzieci (fakt ze juz dorosle niemal) i wie ze sama z dzieckiem (moj maz ma taka prace ze go praktycznie nie ma) musze sobie jakos radzic.. ba! Ostatnio nawet mi sie milo zrobilo i jak powiedzial ze "podziwia mnie ze tak sobie radze i w pracy, i z dzieckiem i z naszymi chorobami etc".. smiling smiley Zycze kazdemu spokoju w pracy i zrozumienia szefow! grinning smiley

doma240 (offline)

02-06-2010 14:35:03

KOSZALIN
Witajcie,ja też jestem pracującą mamą.Po macierzyńskim wróciłam do pracy w której wcześniej pracowałam.Niby nic się nie zmieniło,ale też nikogo nie interesuje to,że teraz mam dziecko.Mówię tu o dyrekcji Szpitala w którym pracuje.Na szczęście mam super oddziałową.Jest bardzo wyrozumiała,zawsze mi pomoże.Jak potrzebuje wolne,albo mała jest chora.Ale robi to z własnej woli,bo dyrekcji nie obchodzi to,że mam małe dziecko.Tylko dzięki jej pomocy,a robi to bez wiedzy ,,władz,, ,ja mogę pracować.U mnie zwolnienia lekarskie,są niemile widziane,tak dała do zrozumienia pani dyrektor.Więc na razie jakoś dajemy radę,ale czasami nie jest lekko.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4943, Posty: 1203071, Użytkownicy: 72107.
Ostatnio dołączył/a Andzia91.

Statystyki tego forum
Wątki: 373, Posty: 646576.