powrót do bloga

rss wpisy: 82 komentarze: 70

AntZ

...aby utrwalić wszystkie ważne wydarzenia w życiu mojego bobaska

Utworzono: 2012-12-27

Antoś dziś ma 23 miesiące

Antoś co raz to więcej powtarza słów. Z biegiem dni słowa, które zaczął mówić niedawno zaczynają co raz lepiej brzmieć. Np. "dobrze", "kotek" (wcześniej było długo "kotkot"), idziemy. Zapytany o to jak ma na imię rybka, odpowiada "Mini mini" :) Łączy dwa słowa w zdanie a poza tym mówi po swojemu sporo. Próbuje powtórzyć też trudniejsze słowa z różnym skutkiem. Ale liczą się chęci. Pod choinkę dostał 3 rodzaje puzzli i lubi się nimi bawić. Puzzle djeco ze zwierzątkami - dopasowuje ładnie zwierzątka. Puzzle w książeczce też jako tako z pomocą układa. Zabawka dla dzieci powyżej lat 3 ale Antek podołał :) Od Chrzestnego miał dostać garaż Wadera, w którym miały się zmieścić wszystkie autka, ale dostał drogę 6metrów, która zajmuje spory kawał pokoju, musieliśmy schować łóżeczko i Antoś nawet w dzień musi spać na dużym łóżku. W nocy spał z tatą na łóżku ale w dzień było mi wygodnie kłaść go do łóżeczka, bo nie miał jak wyjsć. Dziś sobie oryginalnie z tym poradziłam. Postawiłam go do kąta, żeby oglądał ścianę i powiedziałam, że jak nie chce spać to spędzi tu resztę dnia. Stał. Po 5 minutach zdecydował, że jednak się położy. Zasnął w moment. Może brzmi to okrutnie, ale dałam mu godzinę na zaśnięcie i nie pomogło. A to niemal od razu.

Natuś za to mimo swoich skromnych trzech miesięcy jest bardzo kontaktowy. Uśmiecha się dużo, głuży. Sam potrafi zasnąć. Lubi przytulać się do swojej zabawki - szmatki z pieskiem, mówimy na to "piesek śpioch", bo z nim szybko zasypia. Lubi pozycję, w której prawie siedzi, bo wtedy dużo widzi. Patrzy w telewizor, na światełka na choince, na biegajacego i krzyczącego Antosia. Lubi się bawić, tulić do mamy. A nocki z nim - żaden problem. Na noc zasypia między 20:30 a 21:30. W nocy go nie przebieram ani razu. Przed snem, zanim się położę, czyli ok. 23, 24 go przebieram i do 6-7 mam spokój. Czasem zdaży się, że się przesika, ale co raz rzadziej. Nakarmię go i zasypia. Także się wysypiam. Niestety je co dwie godziny zazwyczaj. A to dlatego, że nie ściąga dwóch cyców tylko szybko zasypia. A oczka jego już są brązowe - po tacie. Także jeden synek podobny do mamy, drugi do taty :) 

Natuś w święta

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Ukochanego mężczyznę spotkałam w 2007 roku i to wtedy zaczęło się moich 7 szczęśliwych lat. W 2008 oświadczył mi się w miejscu, w którym się poznaliśmy. W 2009, po niespełna 2 latach, byliśmy już małżeństwem. Kupiliśmy mieszkanie. A kiedy już się nim nacieszyliśmy, postanowiliśmy zrobić kolejny krok. W maju zaszłam w ciążę, a owocem naszej miłości jest śliczny Antoś. Kochamy Cię synku!
Październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj