Na blogu można będzie przeczytać o przygotowaniach naszej rodziny (tzn. mnie, małżonka, 9-letniej córeczki i kota) do przyjścia na świat naszego wyczekiwanego bobasa. Mowa tu będzie o szykowaniu wyprawki dla dzieciątka i wszystkich potrzebnych mu rzeczy (łóżeczka, wózka, wanny...) oraz o radościach, rozterkach i dolegliwościach przyszłej mamy. Już tylko 3 miesiące do rozwiązania.

Utworzono: 2014-02-21

"Tam gdzieś - w szafie na dnie" - chce się śpiewać. :)

"Tam gdzieś - w szafie na dnie" - chciało mi się śpiewać. ;) Na moją prośbę mąż (zdecydowanie wyższy ode mnie) wyjął z szafy rzeczy, które w ciągu 5, a może 7 lat - zasilały moją szafę. Rzeczy dla naszego przyszłego dzieciątka. Bo jednak mimo, że czasu mieliśmy przed sobą sporo do kolejnego dzieciątka - to gdzieś tam w sklepie "serduszko zagrało" słowami "kup to" - i kupiłam. Bo jak oprzeć się sercu. ;) Kiedy teściowa przywiozła z Niemiec od znajomej ciuszki na pierwszy okres życia dzieciątka - były takie cudne - musiałam je zostawić. I wspaniale! Bo teraz jestem spokojna, że i dla maluszka mamy ubranka. Znalazłam tam też prezenty od babci i cioci dla naszej starszej dziewczynki, która już się na nie nie załapała. Przecież nie wyrzucę tego, nie oddam - to ma o wiele większą wartość, sentymentalną. I gdy dziś segregowałam te ubranka i rzeczy "ochom" i "achom" końca nie było. Do tej pory towarzyszy mi podekscytowanie - więc dzielę się tym z Wami. :)) Napiszę kilka krótkich notek z cyklu "W szafie na dnie", bo jest się czym pochwalić i każda z tych rzeczy ma dla mnie ogromne znaczenie. Jedno jest pewne - ubranek naszemu dzieciątku nie zabraknie. Tylko teraz trzeba je segregować: rozmiarem, rodzajem (a tu kompletnie się gubię: śpioszki, półśpioszki, kaftaniki, pajacyki - czas nauczyć się je rozróżniać, bo pamiętam tylko, co to body). ;D Na pewno brakuje nam: materaca (mamy stary, ale po dwójce dzieci jest jakiś taki kłujący i mało przyjemny), wózka i wanienki. Innymi brakami zajmę się pomiędzy: praniem, segregowaniem i prasowaniem ubranek. Maleństwo w brzuszku znów dostało czkawki. Chyba ze stresu, jutro wizyta u lekarza. Dowiemy się ile maleństwo przybrało na wadze i jak się rozwija. :)

Malutkie ubranka też się znalazły. :))

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania, szczęśliwą mamą 9-letniej córeczki i jednocześnie przyszłą mamą. Narodziny dzieciątka w kwietniu. :) Lubię wyszywać haftem krzyżykowym i czytać książki. Interesują mnie podróże, chętnie testuję różne produkty, a obecnie nadszedł czas szykowania wyprawki dla bobasa i dostosowania naszego niewielkiego mieszkanka do jego przyjścia na świat. :)
Maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Avatar

    Kasiunia (Katarzyna)

    Urodziny: 07.06.2004

    Imieniny: 25.11

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj