Pokój przedszkolaka

Jeśli dziecko ma łatwy dostęp do okna, trzeba założyć ograniczniki, które nie pozwolą go otworzyć na ościerz, albo klamki na kluczyk.

Fot. Meblik

Jeśli dziecko ma łatwy dostęp do okna, trzeba założyć ograniczniki, które nie pozwolą go otworzyć na ościerz, albo klamki na kluczyk.

Jeśli dziecko ma łatwy dostęp do okna, trzeba założyć ograniczniki, które nie pozwolą go otworzyć na ościerz, albo klamki na kluczyk. Szafki, szuflady, półki i skrzynie pomagają małemu dziecku utrzymać porządek w pokoju. Obok szafek naszemu przedszkolakowi przyda się również stolik i krzesełka. Dużo wygodniej będzie mu się na nim rysowało niż na podłodze. Najpraktyczniejsze są meble rosnące wraz z dzieckiem. Rozsuwane łóżko starczy na kilka ładnych lat. Wysoki regał najlepiej przytwierdzić do ściany śrubami, wtedy na pewno nie upadnie na wspinającego się po nim malucha. Piętrowe łóżeczko to marzenie wszystkich dzieci. Oszczędza przestrzeń, ponieważ pod nim może stać szafa na ubrania albo szuflady na zabawki. Przy zakupie zwróć tylko uwagę, czy jest odpowiednio zabezpieczone, by dziecko z niego nie spadło. Dzieciom niewiele trzeba, by zrobić im wielką przyjemność. Wystarczy wiszący fotel, drabinka przy ścianie albo taki baldachim – o ile nasza pociecha nie jest alergikiem. Dzieci najbardziej lubią bawić się na podłodze. Dywan powinien leżeć na antypoślizgowej macie, by biegnący maluch był bezpieczny.

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj