W ostatnim czasie postanowiłam usunąć swój profil na facebooku. Obecnie eBobas zastępuje mi go w zupełności. Chciałabym opisywać różne momenty mojego codziennego życia, które wydadzą mi się ważne.

Utworzono: 2015-02-13

Słodki CZWARTEK....

Słodki mąż, słodkie dzieci, słodkie pączki….

7:00 dzwoni budzik, otwieram oczy…jest Czwartek-ten tłusty, na który już od jakiegoś czasu czekałam. To dziś bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia możemy objadać się pączkami.

 

Wstałam, przygotowałam starszemu synowi śniadanko (pszenica w miodzie z mlekiem)-bo zaraz do szkoły, młodszego nakarmiłam(też mleczko ale to mamusiowe - czyt. najlepsze) – bo by nie wytrzymał do mego powrotu i heja…wskoczyłam w spodnie, sweterek o fajnym grubym warkoczowym splocie w kolorze atramentu…by pójść do sklepu na słodkieee zakupy.

Tego dnia większość idzie na ilość niż na jakość ale nie przeszkadza mi to, ponieważ te z adwokatem, bitą śmietaną, nadzieniem różanym, skórką pomarańczy, musem waniliowym, serem, czekoladą i innymi cudami zjadam od czasu do czasu w minimalnej ilości…dziś chcę zjeść dużo standardowych marmolaaaadowych…

W pobliskim sklepie poukładane całe stosy więc nawet, gdy ktoś zapomniał jaki dziś dzień, zaraz szybko został uświadomiony. Raz się żyje-biorę całą tackę-pomyślałam i z zadowoleniem na twarzy wróciłam do domu.

Jedna połowa (12szt) była obsypana lekkim cukrem pudrem druga zaś ociekała lukrem o smaku cytrynowym.

Pączek przed śniadaniem, pączek po śniadaniu na drugie śniadanie przed obiadem, w obiad i po obiedzie jako podwieczorek, przed kolacją po kolacji i……..w nocy….lecz do północy. To był słodki dzień pełen przyjemności.

PS. Statystyczny Polak w Tłusty Czwartek zjada dwa i pół pączka- ja nie jestem statystycznym polakiem….Słodki CZWARTEK - najsłodszy dzień w roku!!!  

pączkiiii

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Lubię słodkie gorące kakao, dużo czekolady i jeszcze więcej czekolady, nie dbam o kalorie, często mam zimne stopy, uwielbiam przetwory robić i jeść, jeść i robić :) A co poza tym? Mam dwa najpiękniejsze imiona świata: Mamo i kochanie :*
Marzec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj