powrót do bloga

rss wpisy: 2 komentarze: 2

Utworzono: 2014-11-27

Tort na chrzciny

Każda Mama potrzebuje chwili przyjemności. Moja chwila jest słodka. Uwielbiam ten moment gdy dziecko już smacznie śpi, a ja z filiżanką herbaty i kawałkiem własnoręcznie upieczonego ciasta siadam wygodnie w fotelu. To moja chwila wyciszenia i spokoju. Macierzyństwo obudziło we mnie dodatkowo konieczność ekspresji poprzez jakąs formę artyzmu. Połączyłam więc przyjmne z pożytecznym i zaczęłam tworzyć torty dekoracyjnie.

Przedstawiam Wam moje pierwsze dzieło wykonane własnoręcznie i bardzo wyjątkowe, ponieważ na chrzest święty mojego synka. Tort czekoladowo-śmietankowy, dwupoziomowy z którego do dziś dnia jestem nieskromnie dumna.

Długo przymierzałam się do wykonania tortu z masą cukrową, ale nie mogłam jej dostać w moim mieście. Odkładałam więc ten moment na bok, chociaż bardzo mnie ten temat nęcił i kusił. Już przy okazji swojego ślubu napatrzyłam się na wszystkie te tortowe dzieła na zagranicznych stronach, ale nikt w moim mieście nie był w stanie ich wykonać. Chytrze pomyślałam, że może nie jest to aż tak trudne do wykonania. Z drugiej zaś strony to było zbyt duże ryzyko aby w gąszczu przygotowań zaplanować dodatkowo swój tortowy debiut właśnie w taki dzień.

W końcu pojawiła się wyjątkowa okazja i postanowiłam spróbować swoich sił. Okazało się, że to super zabawa ! Skorzystałam z gotowej masy zakupionej w sklepie internetowym oraz z szablonu bucików, który też nie trudno było znaleźć we wszystko wiedzącej wyszukiwarce o znanym adresie. Buciki na tort wykonałam za pierwszym podejściem i dzisiaj mam do nich nieco zastrzeżeń, ponieważ mam już kilka takich prac za sobą. Ale na tamten moment i tak byłam z nich megaaa dumna. I ogólnie cały mój pierwszy dekoracyjny tort uważam za dobrą robotę :)

tort na chrzciny

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

jestem szczęśliwą Mamą
Lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj