Możesz nauczyć się od swoich dziecio wiele więcej,aniżeli one nauczą się od ciebie.Poprzez ciebie poznają świat,który już przeminął,ty w nich natomiast odkrywasz świat,który właśnie się rodzi.

Utworzono: 2013-10-28

A Anastazja do szkoły pójdzie w wieku lat 7!

Nie ,żebym była jakąś przeciwniczką puszczania sześciolatków do szkoły.Ba,nawet byłabym za tym by szły tam już pięciolatki.(Tego lata był u nas znajomy z Francji,jego syn 5-latek już w szkole,taki oczytany mały zuch,w porównaniu z moją Anastazją).Ja zdaję sobie sprawę ,że dzieci chłoną w tym wieku wiedze jak gąbka i świetnie sobie radzą ,ale...

Dlaczego mam ale!

Bo skoro nasze ukochane państwo ,nasi politycy chcą obniżyć wiek edukacujny,niech dadzą nam dostęp do przedszkoli ,a nie tylko likwidują.

Moja córa ma 5 lat!W przyszłym roku "mogłaby"iść już do szkoły,jednak jej przygoda z przedszkolem zaczęła się miesiąc temu (mimo,że od lat 2 staraliśmy się ją tam zapisać)!Ciekawostka:Gdyby nie fakt iż 6 latki miały iść do szkoły ,pewnie teraz też by siedziała w domu!

Niewiem ,może jestem jakaś zacofana ,ale 10 miesięcy to za mało na edykację przedszkolną,prawda....?

No ,moje dziewczę jest spokojne i ciche,na prawdziwe zaklimatyzowanie się potrzebuje podejrzewam z dwa,trzy miesiące.CHODZI MI O TAKIE STUPROCENTOWE ZAKLIMATYZOWANIE.Ile zajmie jej nauka rywalizacji,samorealizacji,współdziałania w grupie,radzenia sobie z przeciwnościami?Hmm..zobaczymy.

Tak ,na razie radzi sobie świetnie :)

 

Może czas pomyśleć o otwieraniu przedszkoli,obowiązku przedszkolnym choćby od czwartego roku życia,żeby te dzieciaczki miały możliwość poznać meandry "poza domowego" życia!

P.s.Tak się cieszę ,że moja Anastazja jest z drugiej połowy 2008 roku i nie muszę się martwić  :)

 

Anastazja

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Możesz nauczyć się od swoich dzieci o wiele więcej, aniżeli one nauczą się od ciebie. Poprzez ciebie poznają świat, który już przeminął, ty w nich natomiast odkrywasz świat, który właśnie się rodzi.
Styczeń 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj