powrót do bloga

rss wpisy: 11 komentarze: 0

Utworzono: 2015-08-14

"Uwierz w siebie"

Wszystkim rodzicom chcę gorąco polecić książkę Lili i Plaf na placu zabaw "Uwierz w siebie". Porusza ona bardzo ważny temat - profilaktykę wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym. W jej pierwszej części znajduje się bajka dla dzieci,która ma na celu zachęcić Maluchy do ruchu,pokazać im jak fantastyczna może być gimnastyka oraz że wystarczy uwierzyć w siebie i pracować nad spełnieniem marzeń a wtedy wszystko jest możliwe. Historia Lili i Plafa opowiedziana jest przyjemnym językiem, zrozumiałym dla Przedszkolaków. Każda strona zawiera barwne i piękne ilustracje,które spodobają się dziecku.

Droga część książki zawiera scenariusze ogólnorozwojowych zabaw ruchowych dla przedszkolaków,dzięki czemu rodzice dostają zestawienie ciekawych zabaw, które pomogą dzieciom w tworzeniu nawyków utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Znajdują się w niej rozdziały z kategorii - równowaga, skoki, wyciąganie ciała,praca stóp. W rozdziałach znajdują się poszczególne zabawy, których sposób wykonania jest dokładnie opisany a ponadto znajdują się uwagi fizjoterapeuty oraz psychologa odnośnie ćwiczenia. Wskazany jest też wyraźnie cel zabawy oraz wskazanie partii ciała,które rozwija.

Maluchy bardzo szybko przyjmują nieprawidłowe wzorce postawy a same rady "prostuj się" czy zajęcia z gimnastyki w przedszkolu nie wystarczą. Dlatego też uważam, że książka ta jest godna polecenia, gdyż porusza ważny temat. Jest idealna zarówno dla dziecka jak i rodziców. Jest to idealne "2w1", czyli ciekawa bajka oraz fantastyczny poradnik. Warto zaznaczyć, iż patronem merytoryczym książki jest Instytut Matki i Dziecka. Pozycja ta powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.

Okładka

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Wesoła mamuśka :)
Lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj