Będę tu pisała głównie o swoich przeżyciach związanych z nową rolą jaką teraz pełnię w swoim życiu. W końcu chrzestną jest się przez całe życie, a nie tylko przez 30 minut w najbliższym kościele :)

Utworzono: 2013-07-01

Upominek.

Ojciec lub matka chrzestna zawsze kupują coś maluszkowi na chrzściny. Jednak czy nie jest to teraz za duży przepych i walka polegająca na tym,  czyi prezent będzie lepszy, większy, droższy ?

 

Wiadomo to powinno być coś, co maluszek będzie używał przez długi czas, żeby ułatwić po prostu rodzicom życie. Jednak powinna zostać też nutka tradycji, czyli naszyjnik z maryją w przypadku dziewczynki, lub krzyż w przypadku chłopca. Ja swojej lence podarowałam krzesełko do karmienia, które będzie jej służyło przez dłuższy czas, ponieważ można je rozłożyć z zwykłego krzesełka, na małe krzesło ze stoliczkiem więc przynajmniej do 5 roku życia mała będzie to używała :).

 

Chodzik wydaje mi się być prezentem zbędnym, ponieważ dziecko długo w nim nie będzie chodziło. Malec stanie zaraz na swoim nogach, pójdzie i zapomni że kiedykolwiek coś mu pomgała w chodzeniu. Ubranka ? Nie głupi pomysł, ale pod warunkiem że będą na różny wiek dziecka, w końcu one bardzo szybko rosną. Nie wolno też przyzwyczajać dziecka de prezenty od chrzestnych są takie NAJ, ponieważ maluch nie doceni zwykłej lalki, czy też kolorowanki od prawdziwego rodzica. 

 

Z roczkiem tez nie warto przesadzać. Wszyscy szaleją, bo przecież to pierwsze urodzinki, ale to musi być przede wszystkim coś, co będzie niosło ze sobą wspomnienia, przecież to jest cenniejsze od jakiegokolwiek misia ! :) Ja na przykład planuję zrobic album dla małej Leny. Będą w nim zdjęcia od narodzin, aż do roczku :).

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Jestem matką chrzestną prze-słodkiej Leny.
Wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj