Będę tu pisała głównie o swoich przeżyciach związanych z nową rolą jaką teraz pełnię w swoim życiu. W końcu chrzestną jest się przez całe życie, a nie tylko przez 30 minut w najbliższym kościele :)

Utworzono: 2013-07-01

Upominek.

Ojciec lub matka chrzestna zawsze kupują coś maluszkowi na chrzściny. Jednak czy nie jest to teraz za duży przepych i walka polegająca na tym,  czyi prezent będzie lepszy, większy, droższy ?

 

Wiadomo to powinno być coś, co maluszek będzie używał przez długi czas, żeby ułatwić po prostu rodzicom życie. Jednak powinna zostać też nutka tradycji, czyli naszyjnik z maryją w przypadku dziewczynki, lub krzyż w przypadku chłopca. Ja swojej lence podarowałam krzesełko do karmienia, które będzie jej służyło przez dłuższy czas, ponieważ można je rozłożyć z zwykłego krzesełka, na małe krzesło ze stoliczkiem więc przynajmniej do 5 roku życia mała będzie to używała :).

 

Chodzik wydaje mi się być prezentem zbędnym, ponieważ dziecko długo w nim nie będzie chodziło. Malec stanie zaraz na swoim nogach, pójdzie i zapomni że kiedykolwiek coś mu pomgała w chodzeniu. Ubranka ? Nie głupi pomysł, ale pod warunkiem że będą na różny wiek dziecka, w końcu one bardzo szybko rosną. Nie wolno też przyzwyczajać dziecka de prezenty od chrzestnych są takie NAJ, ponieważ maluch nie doceni zwykłej lalki, czy też kolorowanki od prawdziwego rodzica. 

 

Z roczkiem tez nie warto przesadzać. Wszyscy szaleją, bo przecież to pierwsze urodzinki, ale to musi być przede wszystkim coś, co będzie niosło ze sobą wspomnienia, przecież to jest cenniejsze od jakiegokolwiek misia ! :) Ja na przykład planuję zrobic album dla małej Leny. Będą w nim zdjęcia od narodzin, aż do roczku :).

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Jestem matką chrzestną prze-słodkiej Leny.
Kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj