powrót do bloga

rss wpisy: 2 komentarze: 1

Mama na peryfieriach

Jestem mamą mieszkającą od kilku lat na wsi. To tutaj wychowuje swoje dzieci, z dala od miasta, w zgodzie z naturą.

Utworzono: 2014-05-25

nowy członek rodziny i poruszenie wśród domowników

Kiedy powiedziałam córci że niedługo pojawi się dzidzia codziennie byłam skazana odpowiadać na jej pytanie "kiedy". Strasznie nie mogła się doczekać braciszka :). W końcu przyszedł TEN dzień i gdy tylko mała zobaczyła Igorka w szpitalu zakochała się w nim. A jaki był lament gdy nagle tata oznajmił że tylko oni wracają tego dnia do domu...aż ludzię się patrzyli Co się stało, czemu to dziecko tak płacze...a ja popłakałam się razem z nią ;). Ale w końcu udało nam się jej wytłumaczyć że może mamusia z dzidzią wyjdą na drugi dzień. I tak też się stało. Córa po powrocie do domu nie mogła odkleić się od brata. Ale był ktoś jeszcze kto był zainteresowany tym poruszeniem w domu- nasz pies Borys. Niestety nie było mu dane podejść i obwąchać nowego lokatora gdyż nie było na to miejsca.

Wieczorem pierwsza kąpiel. Oj się działo, się działo! Synek przez "szpitalne" kąpanie zraził się trochę do tego, więc w efekcie po styknięciu z wodą zaczął mocno płakać. Córa myśląc że on się poparzył wodą zaczęła płakać razem z nim...a pies nie wiedząc dlaczego to małe coś co tego samego dnia przyjechało wydaje takie dzwięki, zaczął zajadle ujadać....Uwierzcie lub nie...ale w tym charmiderze nie wiedziałam kogo pierwszego zacząć uspokajać ;).

Teraz nasz pies Borys oraz córka Aurelia to są dwa takie aniołki stróże które pilnują naszego małego skarba na każdym kroku :). Córa dba o Igorka i pomaga mi w opiece nad nim, a pies...cóż nie odstępuje go na krok.....wystarczy że odwrócę się na dwie sekundy a ten mu już sprzedaje takiego "ślimaka" że synek ma idealnie umytą twarz (co oczywiście pilnuje aby nie dochodziło do takich sytuacji ;) ) a po wyjściu na dwór pies pierwsze co biegnie i sprawdza czy dziecko jest w wózku po czym kładzie się koło niego i pilnuje.

dwa aniołki pilnujące synka

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

jestem mamą dwójki małych szkrabów, testerka, blogerka na urlopie macierzyńskim i na pełnym etacie w domu ;)
Wrzesień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj