Utworzono: 2013-10-09

Rób to co ja

Taniec to dla dziecka, bardzo ważny "instrument" rozwojowy. Przez słuchanie muzyki dziecko rozwija swój zmysł słuchu, ale i również muzyka pobudza dziecko do ruchu, a jak wiadomo, że ruch u dzieci jest bardzo ważnym elementem.

 

Widząc zainteresowanie dziecka ruchem, warto pobawić, się w naśladownictwo. U nas również króluje zabawa "Rób tak jak ja". Możemy wykorzystać naturalny instynkt dziecka do operowania ruchami nie tylko ciała ale również mimiką. Jeżeli chodzi o młodsze maluchy, to wcale nie musi towarzyszyć nam podkład muzyczny, wystarczy pomysłowość rodzica (niekoniecznie zdolności wokalne). Weźmy dziecko na kolana, przodem do nas, i wyśpiewując różne części ciała, pokazujmy je u dziecka i u siebie, możemy też pomachać ręką, zrobić "rybkę" gdy wskazujemy na usta itp. Przed powtórzeniem piosenki, możemy poprosić maluszka, aby wskazał, gdzie ma rączkę, a gdzie nóżkę. Przy pierwszych próbach zabawy, dziecko może czuć się niepewnie, ale z pewnością kolejne razy będą już o wiele bardziej odważniejsze.

Te kolejne próby, można już urozmaicić naszą piosenkę innymi gestami. My bardzo często bawimy się do piosenki "Boogie-Woogie". Możemy poratować się także teledyskiem, który znajdziemy, chociażby na kanale YouTube.

"Do przodu prawdą rękę daj, do tyłu prawą rękę daj, do przodu prawą rękę daj, i pomachaj nią. Bo przy Boogie-Woogie trzeba w koło kręcić się, oraz klaskać trzeba: raz, dwa, trzy. Boogie-Woogie, Ahoj! Boogie-Woogie, Ahoj! Boogie-Woogie, Ahoj! I od nowa zaczynamy taniec ten"

 

 

Oczywiście zgodnie ze słowami piosenki, pokazujemy ruchy rękami- później nogami, możemy wprowadzić też kolana, stopy itd.

Uczymy dziecko świadomości własnego działa- kierunków przód, tył, oraz stron- prawa, lewa. Przez naukę piosenek i systematyczne powtarzanie słów i czynności, wzbogacamy słownictwo naszej pociechy. Nie muszę wspominać, że taka zabawa to także ruch, koordynacja, co można zauważyć nawet i po sobie, kiedy już któryś raz pod rząd będziemy wykonywać piosenkę- skakać, śpiewać i figlować z dzieckiem.

Oczywiście jest więcej takich piosenek podczas śpiewania których możemy, aktywnie bawić się z dzieckiem poprzez pokazywanie, między innymi "Koła autobusu", "Każdy chce kangurkiem być" i inne.

Gdy nasza pociecha dobrze radzi sobie z pokazywaniem tych piosenek, możemy powolutku wprowadzać mu zagraniczne odpowiedniki tych piosenek, np. w takim języku którego chcemy dziecko nauczyć w przyszłości. Na pewno takie osłuchiwanie z nowymi nie polskimi słówkami, będzie o wiele łatwiejsze, ponieważ dziecko, będzie już kojarzyło melodię.

Takie zabawy ruchowo, dźwiękowe, to świetna zabawa dla dzieci, i jakby nie było też dla dorosłych. Nawet jeżeli nie chce nam się czasem ruszyć i poskakać to zmobilizujmy się, a zobaczycie, nie jeden uśmiech na twarzy Waszego dziecka.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Zaprezentować siebie, w kilku słowach jest strasznie trudno. Najlepiej poznać i wtedy wydać opinie, ale napisać coś trzeba, więc ogólny zarys osoby sporządzę, na podstawie własnych obserwacji siebie :) SZCZĘŚLIWA- żona, SZCZĘŚLIWA- mama, po prostu SZCZĘŚLIWA- kobieta. Czasem zbyt wymagająca i zła na siebie gdy coś nie idzie zgodnie z planem. Zbyt poukładana, chociaż czasem na przekór wszystkim, spontaniczna. Lubiąca ludzi i kochająca swoje skarby...jeden ten dorosły, a drugi dorastający, a jednak nie można powiedzieć, że mniejszy skarb...bo kocham te skarby nad życie.
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Avatar

  Liwka, Lwiątko, Liwaj (Liwia)

  Urodziny: 08.10.2011

  Imieniny: 14.10

 • Avatar

  Liwka, Lwiątko, Liwaj (Liwia)

  Urodziny: 08.10.2011

  Imieniny: 14.10

 • Avatar

  Lwiątko (Liwia)

  Urodziny: 08.10.2011

  Imieniny: 14.10

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj