rss wpisy: 2 komentarze: 1

Mamą być..

Codzienne zmagania z macierzyństwem przeplecione ze smutkami i radościami życia codziennego a w tle.. myśl o drugiej dzidzi.
 • Utworzono: 2012-02-11

  Plan..

   

  Przygotowania…


  Moja pierwsza ciąża nie była zaplanowana, na szczęście przebiegła bez większych powikłań, poród był szybki i sprawny – całkiem miło go wspominam. :)
  Po ciąży zostało mi za dużo kg, które tak naprawdę dopiero po 3 latach zaczęły spadać i bardzo zniszczyły mi się włosy – do teraz walczę z poprawą ich kondycji. Na szczęście rozstępy są malutkie, prawie niewidoczne i w bardzo małej ilości.. wiem, że druga ciąża może inaczej wpłynąć na moje ciało więc chce się przygotować, niż znowu wpaść po ciąży w dołek „hipopotama”.

   

  Dodatkowe problemy.


  Na razie o tym nie myślę, może dlatego że nie ostałam ostatecznej diagnozy, są tylko przypuszczenia. Może dlatego, by się nie martwić, może dlatego, że wierzę , że za pierwszym razem się uda?
  Rok temu lekarka rozpoznała u mnie torbiel na jajniku. Niby nic strasznego, dostałam YAZ i miało minąć.  Nie minęło, zrobiłam badania CA125, byłam pewna, że będą ok., przecież zawsze mam książkowe wyniki – ale nie tym razem, wynik podwyższony. Lekarka uspokoiła mnie, że to nic onkologicznego ale.. biorąc pod uwagę, że leczenie pomogło tylko w niewielkim stopnie + inne symptomy, obraz kliniczny może świadczyć o endometriozie ….
  Czy ta torbiel może spowodować problemy ? – zostawiam to bez odpowiedzi!


  Plan.


  Na teraz:
  - przechodzę na dietę, mam +15kg – trzeba się tego pozbyć!!!
  - czas na sport, wiem, że jeszcze zima w pełni ale czas się poruszać – raz miałam taki incydent, wpłynął na mnie bardzo pozytywnie, codzienne ćwiczenia dały mi niezłego kopa energetycznego – co się stało, że zaprzestałam?!

 • Utworzono: 2012-02-10

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  Początek..

  Prawie 4 lata temu na świat przyszedł mój synek - Wiktorek, od tego momentu moje życie całkowicie się zmieniło. Tyle czasu musiało minąć bym zaczęłam myśleć o kolejnej rewolucji  - drugiej dzidzi. Pierwsza ciąża była niczym prezent ślubny, szczęśliwa, chciana lecz bez przygotowania. Teraz chciałabym odpowiednio się przygotować – swoje ciało, zdrowie. Ten pamiętniczek ma być rodzajem strażnika, który pomoże mi trzymać się postanowienia, któremu będę zwierzać się z mojej drogi ku ciąży i opisywać codzienność mojego życia.

<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_next.gif" class="img_paginator" alt="" />

Jestem mamą 4 letniego kochanego smyka. Powoli przygotowuję się na nową dzidzię.
Styczeń 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 • Avatar

  Bąbelek (Wiktor)

  Urodziny: 09.04.2008

  Imieniny: 1.8

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj