powrót do bloga

rss wpisy: 82 komentarze: 70

AntZ

...aby utrwalić wszystkie ważne wydarzenia w życiu mojego bobaska

Utworzono: 2013-07-17

Nocnikowanie Antosia

Jak tylko dowiedziałam się na początku czerwca, że Antoś napewno idzie do przedszkola od razu zaczęłam go uczyć nocnikowania. Pierwszy dzień - poniedziałek- Antoś jak wstał, miał czystą pieluchę z nocy więc wiadoma sprawa - zaraz zrobi siku. Siedział na nocniku 3 godziny!!! i dopiero po dwóch szklanach piciu w końcu zrobił siku. Resztę siku robił na dywan. Niektóre złapałam do nocnika, ale zrobił trochę, resztę kończył gdzie mu pasował. Drugi dzień z rana pielucha znowu sucha. Tym razem siedział na nocniku i trzymał 2,5h. Też niewiele udało się złapać siku do nocnika. Mimo co godzinnego sadzania. Praktycznie te dwa dni spędził w połowie siedząc na nocniku. Trzeciego dnia z rana powiedziałam mu, że mamusia się nie podda, Antoś już nie będzie nosił pieluszki, bo jest duży itd. i nie będzie tak jak wcześniej, że w końcu się poddałam i zakładałam pieluchę. Antoś musi się nauczyć robić siku do nocnika i trudno, choćbyś mi obsikał wszystko co się da. /// Chyba zrozumiał, że tym razem się nie poddam, jak zwykle. W międzyczasie jak się zesikał, to wkładałam go całego do wanny i kazałam się samemu rozebrać i umyć. Płakał, raz nawet sam wyszedł z wanny (nie mam pojęcia jak to zrobił). Ale taki szok i odpowiedzialność za błąd też pomogły. Nie podobało mu się być takim obsikanym. Zazwyczaj go od razu rozbierałam, a tu mama ma w nosie. Wówczas jak już trochę popuścił to zaraz wołał siku i dokańczał już na nocnik. Zawsze to mniejsza plama na dywanie. Kupę zaczął wołać po tygodniu, ale po dwóch tygodniach nauki byłam pewna, że już jest wszystko ok. Do tej pory nie woła: chcę siku tylko : "robię siku". 

Raz zasnął bez pieluchy, zapomnieliśmy mu założyć. Więc podłożyłam mu koc na jego połowę łozka. Ale się przeturlał i zasikał i łóżko i koc. Po tym wydarzeniu którejś nocy wstał o północy, my jeszcze nie spaliśmy, wyszedł do przedpokoju i zawołał na nocnik. Przestaliśmy mu zakładać pieluchę na noc i w ogóle. Czasem się przydarzy, ale zazwyczaj popuści małą plamkę i zaraz biegnie na nocnik, więc tylko majtusie są do przebrania.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Ukochanego mężczyznę spotkałam w 2007 roku i to wtedy zaczęło się moich 7 szczęśliwych lat. W 2008 oświadczył mi się w miejscu, w którym się poznaliśmy. W 2009, po niespełna 2 latach, byliśmy już małżeństwem. Kupiliśmy mieszkanie. A kiedy już się nim nacieszyliśmy, postanowiliśmy zrobić kolejny krok. W maju zaszłam w ciążę, a owocem naszej miłości jest śliczny Antoś. Kochamy Cię synku!
Kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj