Rachu Ciachu Fryzjer dla dzieci

ocena:
drukuj  
Adres ul. Szwai 16/4
Miejscowość: Kraków
Województwo: małopolskie
WWW:
Telefon: 12 359 61 10, 728 600 422
Opis skrócony: Rachu Ciachu to jedyny salon fryzjerski w Krakowie stworzony specjalnie dla dzieci. Powstał z myślą o najmłodszych i ich lęku przed strzyżeniem włosów. Wiadomość ta ucieszyła wielu rodziców,...
Usługi: - Fryzjer dla dzieci

Pełny opis

Wnętrze salonu Rachu Ciachu przypomina przytulny dziecięcy pokoik. Kolorowe zabawki i malunki na ścianach tworzą bajkową atmosferę. Każde dziecko już od wejścia poczuje się w nim swobodnie, bezpiecznie i radośnie. Miły i profesjonalny personel salonu otoczy je troskliwą opieką. Wykaże się także nieskończoną cierpliwością w formułowaniu spokojnych, ciepłych a czasem zabawnych argumentów nakłaniając nawet najbardziej opornego, małego klienta do decyzji o obcięciu włosów.

Stanowiska fryzjerskie w salonie mają oryginalne kształty kolorowych samochodzików. Co bardzo istotne, dziecko zawsze ma wybór - może siedzieć w samochodziku lub na kolanach mamy czy taty, jeśli tak czuje się pewniej. Przed każdym fotelikiem znajduje się monitor, na którym w czasie strzyżenia dziecko może obejrzeć absorbujące jego uwagę bajki.

Rachu Ciachu przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa małego klienta Doświadczona fryzjerka nawet przy bardzo ruchliwym maluchu posługuje się nożyczkami wprawnie i spokojnie, równocześnie angażując dziecko w rozmowę. A cichy sprzęt tj. suszarki, maszynki, trymery, używany podczas cięcia i stylizacji nie powoduje dodatkowego stresu u dziecka.

Każdy mały klient, po pierwszym w swoim życiu strzyżeniu, otrzymuje dyplom wraz z kosmykiem swoich włosów. To uroczyste uhonorowanie i docenienie jego dzielności. Na życzenie opiekuna dziecko zostaje także uwiecznione na fotografii, która zostaje umieszczona w galerii małych klientów salonu.

Tak o swojej wizycie w Rachu Ciachu mówi Anna, mama 3-letniego Tomka.

„Kiedy poszłam z synkiem do zakładu fryzjerskiego dla dorosłych nie udało nam się obciąć włosów. O Rachu Ciachu dowiedziałam się od koleżanki i pojechałam sprawdzić to miejsce, zabierając ze sobą Tomka - bez nadziei na zmianę nastawienia syna do fryzjera. Okazało się, że panująca w Rachu Ciachu atmosfera, ludzie, wystrój podziałały na Tomka. Na początku bawił się w specjalnie przygotowanym kąciku, następnie bez długiego przekonywania usiadł w samochodziku. Podczas strzyżenia oglądał bajki, a uśmiechnięte panie z obsługi zabawiały go puszczając bańki mydlane. To wszystko sprawiło, że dzielnie dotrwał do końca, a ja w tym czasie odpoczywałam pijąc pyszną kawę. Tomek był bardzo dumny z siebie, a ja zadowolona z efektu. Jego włosy nigdy wcześniej nie układały się tak dobrze jak teraz.”

Na pierwszą wizytę w salonie warto poświęcić około godziny – radzą eksperci z salonu – gdyż dziecko powinno mieć szansę na poznanie miejsca, pracujących tam ludzi, nabranie zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Ważne, żeby próbując uporać się z problemem strzyżenia nie zmuszać i zbytnio nie naciskać dziecka.

Dzięki Rachu Ciachu obcinanie włosów może okazać się dla dziecka wspaniałym przeżyciem, połączonym z zabawą.

Oprócz strzyżenia, układania i pielęgnacji włosów Rachu Ciachu organizuje także nietypowe urodziny dla dzieci - zabawę prowadzoną przez specjalnie zaangażowanego animatora połączoną z fantazyjnymi stylizacjami włosów zaproszonych gości.

Aktualne imprezy / akcje i promocje

Brak wydarzeń w Informatorze.

Ocena użytkowników  

średnia: 0/5 (opinii:0)
Ocena ogólna Miejsce do bawienia się dla dziecka
Kolorowanki i kredki dla każdego dziecka Wnętrze urządzone z myślą o dzieciach
Dyplom, drobiazg na pożegnanie Lokal wyłącznie dla niepalących
Krzesełka dla dzieci

Najpopularniejsze w Imprezowniku / Akcje i Promocje

Brak wydarzeń w Informatorze.

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.


Inne miejsca w miejscowości Kraków

Sprawdź również

Szukaj przyjaznych miejsc i usług

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Patronat eBobas.pl

eBobas.pl poleca