rss wpisy: 1 komentarze: 0
 • Utworzono: 2018-02-23

  Nikt nie skomentował jeszcze tego wpisu. skomentuj

  Dania - to fajny kraj

  Leży od nas całkiem blisko, można się do niej wybrać na wiele sposobów - promem, samolotem, a także samochodem. Jednakowoż nie jest tak częstą destynacją turystyczną, jak inne kraje Europy - dla porównania Hiszpania, czy Albania. W głównej mierze ze względu na ceny - Dania jest względnie drogim krajem do wypoczynku jeśli chodzi o wakacje. Nie zmienia to kazusu, że opłaca się doświadczyć nowinki z nim związane.
  Garść istot ludzkich ma świadomość, że Królestwo Danii posiada kolosalną liczbę wysp. Ogółem ponad 400, które stanowią nieomal trzydzieści procent metrażu całego kraju. Pewne z nich cały czas pozostają wyludnione - głównie te nieznacznych rozmiarów.
  Kolejnej sensacji nie musimy referować amatorom klocków Lego. Powstały one właśnie na tym terenie. Wymyślił je Duńczyk Kirk Christiansen dość dawno, bo już w 1947 roku. W słownictwie duńskim wyraz Lego równa się "baw się dobrze" i prawdopodobnie na całym świecie setki osób wzięło sobie ten wniosek do serca. Główna siedziba mieści się w niedużym mieście Billund. Znajduje się tam tematyczny park rozrywki, do którego karta wstępu kosztuje szacunkowo dwieście złotych.
  O każdej porze włączając Bluetootha w swoim telefonie mamy coś do czynienia z rzeczonym krajem. To dokładnie w tym Królestwie rządził pan Bluetooth w X wieku. To dla jego poszanowani nazwano tę procedurę łączności.
  W państwie tym występuje zwyczaj, iż jeśli w dniu swoich dwudziestych piątych urodzin dżentelmen albo dama w tym kraju nadal pozostaje bez partnera, można na niego wyrzucić worek z cynamonem. Teraz może się to dziać coraz powszechniej.
  <a href="http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/376-dania-ciekawostki">Dania</a> ciekawostki umieją zaskoczyć. A w tym momencie słowo o budżecie - myślałeś ile kasy dostaje Duńczyk? Przeciętna minimalna godzinne pensja wynosi 62 zł. Co miesiąc statystyczny obywatel Danii zarabia plus minus 16 tysięcy zł. Trzeba jednak pamiętać, że cena życia w Królestwie Danii są znacznie większe niż u nas. Nie zmienia to jedna sprawy, iż rocznie zarabiają oni o wiele więcej niż mężczyzna pracująca w u nas.

<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_next.gif" class="img_paginator" alt="" />

Czerwiec 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj