Utworzono: 2014-11-14

Nie takie karmienie "słodkie" jak się o nim mówi?

Czytałam dziś artykuł jednej z matek, o tym jak chcąc nakarmić dziecko w restauracji została poproszona o to, by tego nie robiła (mało tego została poproszona aby nakarmiła dziecko w toalecie). Na szczęście nie spotkałam się (jeszcze?) z podobną sytuacją, jednak mimo swojej postawy, że nie zawsze i wszystkim trzeba świecić swoimi piersiami uważam, że brakuje nam Polakom wychowania i kultury odnośnie akceptacji czegoś co w zasadzie jest chlebem powszednim.

 

 

Żyjemy w kraju, w którym napisała bym, że występuje bardzo duża presja na to, by matki karmiły piersią - w mediach, na zajęciach szkoły rodzenia, w szpitalu i nawet bliskim otoczeniu, dosłownie z każdej strony świeżo upieczona matka usłyszy jakie to karmienie piersią jest dobra i zdrowe (akurat zgadzam się z tym stwierdzeniem). Że butelki takie nieporęczne, że nie trzeba się prosić o gorąca wodę, a i martwić o to, że mleko ma zła temperaturę. Większość z nas musi przez to przejść... albo będąc rodzicem, albo spotykając się w gronie znajomych. I niby wszyscy to akceptujemy... ale do czasu... do czasu, kiedy wychodzi taka matka na miasto i chce żyć jak dawniej, jak sprzed czasu zanim urodziła. A przecież jej życie tak naprawdę nie zmieniło się (ewentualnie nabrało nowego wymiaru ;)), ma prawo tak samo przyjść i zjeść gotowy posiłek do restauracji, tak samo jak wszyscy ci którzy palą papierosy i swoim paskudnym zapachem uprzykrzają życie innym, tak samo jak ci którzy pija alkohol w ilości ponad przeciętnej i nie potrafią zachować się spokojnie oraz wszyscy ci którzy odbierają telefon dzieląc się rozmowa ze wszystkimi w pobliżu. Czym taka sytuacja będzie się różniła, od takiej kiedy matka chce nakarmić swoje dziecko i to w dodatku w ciszy i dyskrecji (bo zakładam że większość kobiet, tak jak ja, skrzętnie zakryje swój biust i ssącego małego człowieka).

 

 

I swoja droga co to za opcja, aby nakarmić dziecko w toalecie? Zastanów się czy Ty chciał(a)byś zjeść swój posiłek w takim miejscu?

 

 

Jednak najzabawniejsze dla mnie jest to, że ludzie którym karmiące marki przeszkadzają kiedyś też będą mieć swoje dzieci… i wtedy oczywiście „to będzie co innego” jak zmienią swoje stanowcze zdanie :)

Plakat akcji "Nie karm dziecka w WC"

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Świeżo upieczona Mama :)
Maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj