Utworzono: 2014-10-14

Chustowanie

Pogoda dziś zdecydowanie nie dopisuje, deszcz siąpi i w normalnej sytuacji z naszych „rutynowych” spacerków byłyby nici. Jednak takie rzeczy nie u nas… Chusta na siebie, parasol w dłoń, myk do lasu i nic nam nie stoi na przeszkodzie – chyba że kałuże :) I pomyśleć to wszystko zasługa kawałka bawełnianego materiału.

O chustowaniu czytałam jeszcze w ciąży, już wtedy wydawało mi się to ciekawe rozwiązanie ze względu na ważność bliskości matki z dzieckiem w pierwszych miesiącach po narodzinach. O co tak naprawdę chodzi? W wielkim skrócie jest to sposób noszenia dziecka dający rodzicowi swobodę rąk. Jak się okazało w praktyce nie tylko jest to genialne rozwiązanie zapewniające upragnioną dla dziecka bliskość, jednak świetna opcja na niepogodę, potrzebę wolnych rąk w trakcie wyjścia z domu czy nawet w samym domu (nasza I. często domaga się uwagi w porach przygotowywania obiadu, stąd wsadzenie jej do „kieszonki” pozwala mi spokojnie zająć się preparowaniem posiłku).

 

 

Z tego co orientuję się istnieje kilka rodzajów chust różniących się między sobą typem wiązania, długością czy nawet funkcjonalnością, stąd myślę ze kazdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. My w swoim zasobie posiadamy chustę długą wiązaną (ma ok. 5m długości i 70cm szerokości), którą zdecydowanie mogę polecić. W dodatu istnieje kilka sposobów wiązania Maluszka, więc i tu dostajemy duzą dowolność, którą uzaleznimy od naszej wygody. Nasz zakup dokonywaliśmy na allegro, stąd nie do końca orientuję się jak cenowo gadżet ten prezentuje się w stacjonarnych sklepach, jednak uważam że jest to najlepiej wydane 50 zł w przygodzie młodej mamy.

 

 

W załączniku wyszperany film prezentujący jeden ze sposobów wiązania chusty długiej. Oczywiście polecam.

 

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Świeżo upieczona Mama :)
Lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj