Moje życie to jedna wielka niewiadoma.Dziś jest tak,jutro zmiana o 180 stopni.Jak każdy mam problemy,z którymi umiem sobie poradzić.Choć czasem jest bardzo ciężko,czasem popłaczę,wyżalę się.Ale są dni,że mogę góry przenosić,gdy widzę radość na oczach moich dzieci ,czy jak widzę,gdy bliscy pomogą wtedy ,gdy tej pomocy potrzebuje.Czasem sami wyczytają to z moich oczu,nie prosząc ich o to.

Utworzono: 2015-02-20

Ratujmy maluchy

 Moje dziecię skończyło 5 lat trzy miesiace temu,. Nie ma jeszcze 6 ,ale rząd chce,by poszedł do 1 klasy od września 2015 jako 6-latek. Ale czy jest na to gotowy?

 

Otóż nie jestem tego taka pewna. Zapisałam go do poradni na badania w celu odroczenia.Próbuję.Nie wiem czy się uda,ale próbuję.

Pani jego mówi,ze jest zdolny i  dobrze wchłania wiadomosci,rekę ma wyrobioną,dużo potrafi.Z jednej strony cieszy mnie to.Ale z drugiej?Czy bedzie w stanie skupić się na nauce w 1 klasie,i odrabiać lekcje? Nie jestem tego pewna,próbuję z nim w domu ćwiczyć to i owo,lubi robić zadania.Ale wtedy gdy on chce,nie ja....

I tu moze byc problem....

Dlatego próbuję,choć jest jeszcze kilka innych powodów ,dla których próbuję.Ale to zostawię akurat dla siebie.Poza tym jak się nawet nie uda,to przynajmniej będę miała świadomość,że próbowałam,a nie stałam bezczynnie i nic nie zrobiłam,przynajmniej nie będe pluć sobie w twarz.

No i jest jeszcze ta akcja RATUJ MALUCHY. Kibicuje im mocno,bo chcę ,by to rodzice mieli wybór ....Jestem jednym z takich rodziców,ale nawet gdybym nie była,tez bym kibicowała.Bo to rodzic najlepiej wie,co jest dobre dla dziecka. (no,moze nie zawsze,ale w większosci przynajmniej...). Jesli więc ustawa przejdzie (PO CICHU LICZĘ  NA TO),to na pewno z tego prawa skorzystam.O ile nie uda się w poradni...

Na wszelki wypadek zapisze go do tej 1 klasy.Jak się nie uda,trudno.Ale przynajmnij bede miała świadomość,że  walczyłam do końca...Badanie w maju,a u nas szkoła mała,wiec w sumie problemu nie bedzie z "cofnieciem"do zerówki..(tym bardziej,że tam podobno maleńka grupka dzieci w wieku zerówkowym będzie) .Przynajmniej wg mnie nie powinno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Mama trójki dzieci-dwójki w wieku szkolnym,trzecie najmłodsze rozpieszczane przez wszystkich; Obecnie pracuję zawodowo po urlopie wychowawczym.
Listopad 2022
PN WT ŚR CZ PT SO ND
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj