Moje życie to jedna wielka niewiadoma.Dziś jest tak,jutro zmiana o 180 stopni.Jak każdy mam problemy,z którymi umiem sobie poradzić.Choć czasem jest bardzo ciężko,czasem popłaczę,wyżalę się.Ale są dni,że mogę góry przenosić,gdy widzę radość na oczach moich dzieci ,czy jak widzę,gdy bliscy pomogą wtedy ,gdy tej pomocy potrzebuje.Czasem sami wyczytają to z moich oczu,nie prosząc ich o to.

Utworzono: 2014-10-22

Pasowanie na starszaka

 O ile mi wiadomo,a nie przypominam sobie ,żeby wczesniej w naszym przedszkolu było pasowanie na starszaka.Na pierwszaka było,owszem,w czasie rozpoczęcia roku szkolnego.Jednak od tego roku szkolnego, z chwilą zmiany pani dyrektor,wszystko się zmieniło.Wspólnie z rodzicami ustaliliśmy jeszcze w czerwcu,że pasowanie na pierwszaka będzie się odbywało w innym terminie,tak troszkę późniejszym.

Jakież było moje zdziewnie,gdy niecałe 2 tyg temu dowiedziałam się,ze 14 października dzieci idą do skzoły,ale nie mają lekcji,tylko ma być wspomniane pasowanie.

Na przedszkolaka,na starszaka /zerówkowicza znaczy się/ i pierwszaka.

Oczywiście otrzymałam zaproszenie od mojego dziecka i wzięłam urlop,by z nim razem tam być.W końcu mój synek stawał się pełnoprawnym ZERÓWKOWICZEM.

Rodzice dopisali. Dzieci ubrane na galowo,najpierw prezentowały się na scenie.Najpierw przedszkolaki i zerówka,a potem juz w swoich biretach pierwszaki.

Moje dziecko nawet nie uciekło ze sceny.Zawsze ostatnio przesiadywał mi na kolanach,tym razem ładnie z dziećmi występował.Oczywiście złożył ślubowanie,po czym dostali prezenty.Od wójta dostali pamiątkowe książeczki,od pani z przedszkola znaczki "Jestem w zerówce",a od rodziców słodkie rożki obfitości.

Nie ukrywam,ze jestem zadowolona,że nareszczcie zorganizowano coś takiego.Dzieciaki z przedszkola też miały SWÓJ DZIEN,a zerówka tym bardziej.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

  • laska | 29-10-2014 15:46:12 | zgłoś naruszenie

    Ale przystojniak :) U nas nie było i nie ma pasowania na starszaka, jest tylko w I klasie. Więc choć z Ksawkiem mam pasowanie za sobą, to u Patryka będzie za rok :)

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Mama trójki dzieci-dwójki w wieku szkolnym,trzecie najmłodsze rozpieszczane przez wszystkich; Obecnie pracuję zawodowo po urlopie wychowawczym.
Czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj