Moje życie to jedna wielka niewiadoma.Dziś jest tak,jutro zmiana o 180 stopni.Jak każdy mam problemy,z którymi umiem sobie poradzić.Choć czasem jest bardzo ciężko,czasem popłaczę,wyżalę się.Ale są dni,że mogę góry przenosić,gdy widzę radość na oczach moich dzieci ,czy jak widzę,gdy bliscy pomogą wtedy ,gdy tej pomocy potrzebuje.Czasem sami wyczytają to z moich oczu,nie prosząc ich o to.

Utworzono: 2013-07-26

Nauka poprzez bajki

Gdy miałam zamiar wykupić płatny pakiet w tv satelitarnej ,w sumie zastanawiałam się ,czy to wogóle robić.Oznaczało to dodatkową płatność co miesiąc.Potem troszkę się zmieniało,uciekłam z nc+,wzięłam CP. W zasadzie wzięłam to ze względu na synka,który uwielbia bajki ,a tam jednak jest więcej kanałów niż w NTC.Oczywiście nie mówię,że Kacperek oglada non stop TV,bo poświęcam mu również czas i uczymy się z ksiązeczek NAUCZ MNIE MAMO.Jednak teraz, gdy patrzę na niego i dobre strony ogladania bajek-nie żałuję.

W niedzielę miałam bowiem miłe zaskoczenie ze strony Kacperka...Siedział i bawił się swoimi samochodzikami.W pewnym momencie zaczął je liczyć: one,two,tree,four...Zrobiłam wielkie oczy...On liczył po angielsku!!! Kazałam mu to powtórzyć.To powtórzył.Bodajże do ośmiu policzył..Szok.Widać,jak uważnie ogląda bajki.I potrafi ,(i chce ) powtarzać...

W środę z kolei  usłyszałam jak ...mówi kolory po angielsku. Yellow, red...aż miło posłuchać...

      Widze,że szybko łapie.Tzn ja wiem,ze dzieci szybko się uczą poprzez obserwację i słuch.Ma swoje ulubione kanały, ulubione bajki.Bajki ,które uczą własnie.

I tak: lubi UMIZOOMI .W sumie nie wiedziałam początkowo o co tam biega.Dopiero raz i drugi zobaczyłam,że ten program uczy ...figur geometrycznych i spraw matematycznych.

Uwielbia DORĘ PODRÓŻNICZKĘ.Tu uczą angielskiego.Niby mówią po polsku,ale gdzieś tam wtrącają słówka angielskie.Tu własnie Kacper nauczył się liczyć.Nawet nie wiem kiedy...

Interesuje go też DIEGO. CIekawy programik nt ratowania zwierząt,przy okazji dziecko poznaje zwyczaje itp tychże zwierzątek.Na końcu zawsze jest quiz.Oczywiście synuś ogląda go uważnie,a potem głośno odpowiada na pytania.

To wszystko na kanale NICK JR. W sumie ciekawy kanał,ale nie wszystkie bajki oglada.Te trzy programy oglada najchętniej,i jak łatwo zauważyć ,można z nich wiele się nauczyć.Ci co mają ten kan kanał i znają te programy,wiedzą o czym mówię.Ja tylko jestem mile zaskoczona.Staram się jednak również poświęcać czas małemu,tak by samej go coś nauczyć,wytłumaczyć.Zresztą-zaczął się jakiś czas temu okres zadawnaia pytań: A CO TO? A DLACZEGO? A JAK TO JEST? I weź tu badź madry człowieku,i wytłumacz,jak nie zawsze wiesz jak odpowiedzieć?

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Mama trójki dzieci-dwójki w wieku szkolnym,trzecie najmłodsze rozpieszczane przez wszystkich; Obecnie pracuję zawodowo po urlopie wychowawczym.
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj