Moje życie to jedna wielka niewiadoma.Dziś jest tak,jutro zmiana o 180 stopni.Jak każdy mam problemy,z którymi umiem sobie poradzić.Choć czasem jest bardzo ciężko,czasem popłaczę,wyżalę się.Ale są dni,że mogę góry przenosić,gdy widzę radość na oczach moich dzieci ,czy jak widzę,gdy bliscy pomogą wtedy ,gdy tej pomocy potrzebuje.Czasem sami wyczytają to z moich oczu,nie prosząc ich o to.

Utworzono: 2015-07-04

Koniec przedszkola

 I tak wielkim krokiem zakończyliśmy przedszkole i gimnazjum.

Tydzień temu wszyscy uczniowie  ( i ci duzi i ci mali) zakończyli rok szkolny.Dla niektórych czeka wiele zmian,nowi koledzy ,nowe koleżanki.

Tak jest w moim przypadku.

Kacper. Swieżo upieczony absolwent zerówki.Od wrzesnia do 1 klasy jako 6latek.Próbowałam go odroczyć.Owszem.Jednak sie nie udało.To znaczy wg opinii pani z przedszkola,pani pedagog i pani psycholog nadaje się do 1 klasy.Jest bardzo zdolny,inteligentny,a w zerówce by się nudził.I chce się uczyć.Nawet jak go się pytam-nie chciałby chodzić znowu do zerówki.Chce iśc dalej.W sumie-e i dobrze.Chociaż-jakbym, się uparła,to moze i coś tam by się znalazło ,by mu dac odroczenie.Jednak stwierdziłam,ze  nie będę go odraczać.Jesli trzy niezalezne od siebie osoby twierdza,ze jest zdolny i dużo umie,to pewnie tak jest.Zresztą,ja tez widze..Oczywiscie,że mam obawy jakieś tam.Nie wiem co bedzie potem.W 4 klasie.Ale podświadomie wierze,że damy radę.Patrząc na dwoje starszych (chociaz nie powinno sie dzieci porównywać) to widzę róznicę pomiedzy nim a nimi ,gdy byli w jego wieku.I przede wszystkim jest sam mały-na którym moge skupić uwage.(Nie pomyslcie ,że omijam starsze dzieci,o nie!).A jak się nie uda? trudno,bede bić się w piers,ale przynajmniej bedę wiedziała,ze zrobiłam to co mogłam.W koncu badali go specjaliści.I opiniowała pani przedszkolanka,która go obserwowała.

Pierwsza klasa? jeszcze jest to dziwne,sa wakacje a ja nie znam szkoły.W rejonowej , na wsi-chetnie go przyjmą,nawet z otwartymi ramionami,bo mało dzieci.Jego klasa liczyłaby 9 osób.Jesli Kacper z nimi nie bedzie chodzil,będzie 8.Mała szkółka,która od wrzesnia stanie się filia szkoły we wsi,oddalonej od nas 6 km.I tam własnie zapisałam syna.Zapisałam,ale ..nie ma go na listach.Nie ma,bo sa limity.Klasy duże.Trudno.Ale mam wiele argumentów,by dac tam go szkoły (między innymi jest tam świetlica,i mógłby wraca pózniej,tak by było go komu odebrać z autobusu.U nas wracałby przed 14, i byłby problem).Poza tym-argument największy-jedyny chłopak w klasie by był.A on nie chce.I nie dziwię się.Czułby się opuszczony,samotny.Widziałam co było w zerówce pod koniec,a moze być gorzej.Zaczną sie tworzyć pary dziewczynek,a on ,jak piate koło u wozu.Wiele  osób potwierdza,że to dobre,ze chciałam dac go do innej szkoły.Niestety,miejsc zabrakło.Czekamy więc do sierpnia,moze zwolni się miejsce,to go przyjma,moze jakiś rodzic dostanie odroczenie).Jak tak,to bede szczęśliwa.Jak nie-trudno-pójdzie tutaj,gdzie jego rejon.Już rozmawiałam z nim.I wie ,ze tak moze byc.Jest przygotowany.Mądry chłopak,rozumie sytuacje.

Ewa - absolwentka gimnazjum.Własnie ogłoszono wyniki,dostała się tam gdzie chciała.Do Liceum Ogólnokształcącego na prófil,jaki chciała najbardziej.To była szkoła pierwszego wyboru.Początkowo nie wierzyła własnym oczom.Ale się udało,już złożyła dokumenty-tzn oryginały.Teraz w zasadzie to tylko formalność-ogłoszenie listy klas.I też 1 klasa od września.

Łukasz-jeszcze nie jest absolwent.Będzie za rok,gdy skończy średnią szkołe.A wtedy już podejmie pewnie swoją pierwszą prace.Póki co-rozpoczął kurs na prawo jazdy.Zafundowany przez rodziców w ramach prezentu na 18tkę.Niech chociaz narazie on jeden w rodzinie ma to prawko.Nieraz samochód by się przydał.A nie ma.Niech chociaz jemu się poszczęści.

Taki skrót.Wiele zmian ,wiele nowości w tym roku.Mam nadzieje na lepsze.Jeszcze we wrześniu osiemnastka najstarszego przed nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

absolwent

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Mama trójki dzieci-dwójki w wieku szkolnym,trzecie najmłodsze rozpieszczane przez wszystkich; Obecnie pracuję zawodowo po urlopie wychowawczym.
Lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj