Utworzono: 2013-10-09

Żeby nic nie odciągało od beztroskiej zabawy

Wraz z przyjściem synka na świat , czekały mnie wielkie zmiany, a w glowie oprócz radości czaiły się obawy .Wiadomo , mały człowiek w naszym , nie do końca przyjaznym świecie. Jak sprawić,żeby otoczenie bylo bardziej bezpieczne i przyjazne.

Tak było na początku,teraz jest lepiej . Synek ma 9 miesięcy,jest wesoly, ciekawskim chłopcem, który spędza mnóstow czasu przede wszystkim na zabawie i rozrabianiu - co też jest formą zabawy i nakuki zarazem. Chcę aby nic nie zakłócało mu tej nowej przygody, poznawania świata ! Dlatego staram się w odpowiedni i delikatny sposób troszczyć się o jego wrażliwą,suchą i skłonną do podrażnień oraz wyprysków skóry. Ksawca tata jest alergikiem i myślę,że niestety część problemów ze skórą jest kwestią dziedziczną,ale też wiadomą sparwą jest fakt, że małe dzieci są bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, niewłaściwą pielęgnację itd.

Bardzo isotną kwestią  w pielegnacji synka są odpowiednie kosmetyki. Niestety nie wszystkie. które opatrzone są logo DLA Dzieci , są bezpieczne i godne polecenia,czasem są wręcz sama bym ich nie uzżyła- a co dopiero traktować nimi skórę małego dziecka.

Przechodząc do naszej codziennej pelegnacji , liczy się sysytematyczność. Przebywając w domu nie używamy chusteczek nawilżanych, zabrudzoną buzię czy rączki myję ciepłą wodą,a pupę w zależności -czy to jakaś grubsza sprawa , wodą z dodatkiem delikatnej , lipidowej emulsji.

Synek uwielbia kąpiele, czuje się jak rybka w wodzie. Do mycia używamy delikatnej emulsji, kapiel jest krotka-aby nie wysuszła skóry synka, bezpośrednio po niej smaruję całe ciało synka kremem.

Rano, po porannej toalecie i zmianie pieluszki, też uzywamy kremu na całe ciało ,czasem też w ciagu dnia w razie potrzeby. Jeśli chodzi o krem po pieluszkę, lubimy delikane kremy lub maści, które szybko sie wchłaniają i zawierają naturalne skladniki.

Przed kazdym wyjsciem na  dwór , nie zależnie od pogody , smarujemy buzię kremem.

Teraz jest szczególnie niekorzystna pogoda, nie wiadomo czego się spodziewać, do tego w domu grzeją niemiłosiernie. Muszę więc tym bardziej troskliwie obchodzić sie ze skórą synka. Myślę że kosmetyki Atoperal będą mi w tym bardzo pomocne ! Cieszę się że trafią własnie do nas.  chyba każda mama , która troszczy sie o zdrowie i szczęście swoich dzieci, ucieszyłaby sie, tak jak ja.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

pani domu
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj