powrót do bloga

rss wpisy: 4 komentarze: 3

Ja i Amelka

Nasze historie z życia wzięte, zarówno te wesołe i radosne, jak i te trochę mniej radosne. Trudy macierzyństwa i szczęście, jakie ono daje.

Utworzono: 2013-10-08

Nasze problemy skórne i oczekiwania

           Będąc w ciąży zdawałam sobie sprawę z faktu, iż moja córeczka Amelia ma duże prawdopodobieństwo zostania alergikiem, ze względu na fakt, że ja nim niestety jestem od urodzenia. Oczywiście od momentu jej narodzin dmuchałam na zimno i stosowałam do kąpieli emolienty-najpierw Oilatum, potem Emolium, które jest tańsze. Poza tym do jedzenia kupowałam jej mleko Enfamil HA-hipoalergiczny (musiałam ją dokarmiać, ponieważ miałam za mało mleka) i proszki do prania oraz płyny do płukania hipoalergiczne, testowane dermatologicznie, posiadające atesty. Ku mojemu zdziwieniu Emolium tak zachwalany, okazał się nie spełniać do końca swoich funkcji, ponieważ według ulotki po kąpieli nie trzeba było stosować dodatkowych kremów nawilżających, bo emulsja do kąpieli wystarczająco nawilżała i natłuszczała skórę niemowlęcia-co okazało się jednak nieprawdą. W rezultacie dobrze, że dodatkowo po każdej kąpieli stosowaliśmy z narzeczonym oliwkę dla dzieci. Niestety i to było niewystarczające. Od tamtego momentu kąpiemy córeczkę co drugi dzień, ponieważ ma aż tak wrażliwą i podatną na przesuszenia skórę, niestety po mnie. I tak jest do dzisiejszego dnia, a Amelka ma już skończone 21 miesięcy. Wiedziałam, że skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa, ale nie sądziłam, że pomimo stosowania odpowiednich dla jej typu skóry preparatów nadal będzie, aż tak wrażliwa. Delikatność jej skóry mnie bardzo zaskoczyła i przypuszczam, że będzie jeszcze zaskakiwała.             Także obie borykamy się z tym samym problemem-woda i inne czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne wywołują reakcję alergiczną i w wyniku tego wysuszenie skóry i świąd. Poza tym często też borykam się z odparzeniami u Amelki. Jeszcze z żadnego znanego i polecanego kremu przeciw odparzeniom nie byłam w pełni zadowolona. Nawet mąka ziemniaczana nie spełnia do końca swojej znanej od lat roli.

           Dlatego tak bardzo liczę na właściwości produktów Atoperal Baby. Chciałabym też, aby córeczka codziennie miała przyjemność kąpania się, a nie co drug, czy trzecii dzień, jak dotychczas. Zawiodłam się na znanych kremach i emulsjach do kąpieli, dlatego z chęcią wypróbuję ten zestaw emolientów. Wierzę, że pielęgnacja skóry Amelki z Atoperal Baby będzie przyjemnością zarówno dla mnie, jak i dla mojej córci :)

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Szczęśliwa mama energicznej córeczki
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Avatar

    Myszka (Amelia)

    Urodziny: 12.12.2011

    Imieniny: 30.4

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj