Na blogu można będzie przeczytać o przygotowaniach naszej rodziny (tzn. mnie, małżonka, 9-letniej córeczki i kota) do przyjścia na świat naszego wyczekiwanego bobasa. Mowa tu będzie o szykowaniu wyprawki dla dzieciątka i wszystkich potrzebnych mu rzeczy (łóżeczka, wózka, wanny...) oraz o radościach, rozterkach i dolegliwościach przyszłej mamy. Już tylko 3 miesiące do rozwiązania.

Utworzono: 2014-02-22

"W szafie na dnie" - od kochanej babuni.

Podobnie jak w przypadku sweterka i spodenek od cioci Bożenki, z których niestety starsza córeczka nie skorzystała, było z prezentem od mojej kochanej babci Małgosi. Babcia dała naszej Kasi zestaw plastikowych naczynek dla dzieci do jedzenia. A że mała taki zestaw już miała - ten od babci schowałam "w szafie na dnie", dla kolejnej/kolejnego prawnuczki/prawnuka. Skarpeteczki, które znajdują się na zdjęciu moja kochana babunia zrobiła dla Kasi na drutach - i z nich akurat Kasia korzystała bardzo dużo. Są one jednak w tak dobrym stanie, że i drugiej córci posłużą. Pamiętam, jak moja babcia, kiedy jeszcze miała całkiem sprawne ręce - robiła skarpetki i kapcie (takie z pomponami) na drutach dla całej rodziny. Nosiliśmy je wszyscy i nieodmiennie grzały nam stopy w zimie. :)) Jak patrzę na te ubranka, zrobione przez ciocię i babcię oraz zestaw naczynek od babci... przypomina mi się dzieciństwo. Te najlepsze chwile. To bardzo miłe, że nasze drugie dzieciątko będzie z nich korzystało. Łezka wzruszenia się w oku kręci. Teraz nieprędko do nich pojadę. Malutka musi troszkę podrosnąć, nim wyruszymy w taką podróż.

Prezent od babuni.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania, szczęśliwą mamą 9-letniej córeczki i jednocześnie przyszłą mamą. Narodziny dzieciątka w kwietniu. :) Lubię wyszywać haftem krzyżykowym i czytać książki. Interesują mnie podróże, chętnie testuję różne produkty, a obecnie nadszedł czas szykowania wyprawki dla bobasa i dostosowania naszego niewielkiego mieszkanka do jego przyjścia na świat. :)
Kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Avatar

    Kasiunia (Katarzyna)

    Urodziny: 07.06.2004

    Imieniny: 25.11

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj