W ostatnim czasie postanowiłam usunąć swój profil na facebooku. Obecnie eBobas zastępuje mi go w zupełności. Chciałabym opisywać różne momenty mojego codziennego życia, które wydadzą mi się ważne.

Utworzono: 2014-07-29

Ważna decyzja-coś CUDOWNEGO...

W domu cicho, spokojnie. Dzieci u dziadków-na wsi przez dwa dni (Lena po raz pierwszy). Wolny wspólny wieczór. Tylko ja, mąż…zero obowiązków. Tak to idealny moment by spokojnie porozmawiać i dokonać wyboru. Wyboru? No tak, przecież decyzja dotycząca IMIENIA jakie będzie nosił Nasz synek jeszcze nie zapadła.

 

Uważam, że jest to jedna z najważniejszych decyzji jaką muszą podjąć rodzice przed narodzinami dziecka. Czym się kierować? Tradycją? Modą? Skojarzeniami? Oryginalnością? Będzie to najczęstszy używany „wyraz” przez całe życie. Będzie na nie reagować na ulicy, przedstawiać się nim, słyszeć każdego dnia w szkole, wpisywać we wszystkich dokumentach itd. A może nawet będzie wyznacznikiem osiągniętego sukcesu lub porażki? Bez wątpienia ważna sprawa!

 

Ważna, a więc potrzebuje odpowiedniej oprawy.

 

Nakryty ładnie stół, wyjątkowa zastawa, blask świec odbijający się w precyzyjnie wypolerowanym szkle, serca, kwiaty, kominek, w tle muzyka kojarząca się nam z dobrymi momentami naszego wspólnego życia. Na początek sałatka z kurczakiem i sosem winegret…-uwielbiamy. Mając ochotę na deser pominęliśmy danie główne. Lody mocno śmietankowe, idealnie kremowe z gorącymi malinami w syropie…-poezja.

 

Wprawieni w doskonałe nastroje, położyliśmy się obok siebie i zaczęliśmy poważną, lecz przyjemną rozmowę, padło kilka propozycji z każdej strony, a następnie zaczęliśmy argumentować i eliminować na zmianę jak to w udanej konwersacji bywa…

 

Sukces, pewni- zdecydowani…Nasz synek ma już wybrane imię!

 

Mąż zadbał o dalszą część wieczoru, przygotował mi cudowną kąpiel, bez wina ale z lampką świeżego soku pomarańczowego. Potem zrobił relaksujący masaż. Zasypiało się błogo, spało spokojnie….

 

Od dzisiejszego poranka chodzę i głaskając Cię powtarzam Szymon, Szymku,.. Do naszego spotkania planowanych 100 równych dni.

 

Kocham Cię!

 

Wspólny wieczór-ważny wybór!

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Lubię słodkie gorące kakao, dużo czekolady i jeszcze więcej czekolady, nie dbam o kalorie, często mam zimne stopy, uwielbiam przetwory robić i jeść, jeść i robić :) A co poza tym? Mam dwa najpiękniejsze imiona świata: Mamo i kochanie :*
Kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj