powrót do bloga

rss wpisy: 1 komentarze: 0

taola

Utworzono: 2016-04-04

5 wskazówek jak dbać o toalete

Nie każdy z nas wie o tym, że podczas codziennego uzytkowania i spłukiwania wody z naszej toalety wydostaja się bakterie. Mogą one powodować biegunki, bóle brzucha a nawet choroby układu pokarmowego. Właśnie z tego powodu powinno się dbać o czystość w naszej toalecie i czyścić ją części niż raz na tydzień. Mylnie uwaza się, że by zadbać o higienę w toalecie wystarczy  wymieniać regularnie kostkę do wc. Podczas dbania o higiene w naszej łazience nalezy pamiętać szczególnie o naszych dzieciach, które są bardziej od dorosłych podatne na wiele chorób.  Oto kilka podstawowych zasad, które warto przestrzegać:

1. Toalete powinno się czyścić regularnie i najlepiej raz dziennie. Warto wyrobić w sobie nawyk by codziennie przed snem polać muszlę płynem do wc i wyczyścić ją dokładnie. Podczas czyszczenia koniecznie trzeba zakładać długie gumowe rękawice słuzace tylko do tej czynności. Mycie przed snem jest korzystne, ponieważ nasze dzieci juz zazwyczaj śpią.

2. Płyn do czyszczenia toalety powinien pozostać po czyszczeniu toalety przez minimum 30 minut. Najlepszym sposobem jest zostawianie płynu w muszli na całą noc by środki chemiczne miały możliwość dobrze zlikwidować bakterie.

3. Zewnętrzne części muszli możemy wyczyścić z użyciem płynu do zmywania naczyń. Płyn usunie zarazki a dodatkowym plusem jest połysk tworzony przez takiego typu płyny. Nada to naszej ceramice przepiękny wygląd.

4. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu szczotki do wc. Właśnie ten przedmiot jest często pomijany podczas porządków w łazienkach. Aby utrzymać szczotkę w czystości warto moczyć ją w wybielaczu i następnie dokładnie płukać pod strumieniem wody. Tak jak szczotkę, tak i pojemnik na nią trzeba czyścić i dezyfekować. 

5. Wiele kobiet narzeka, że ich muszle toaletowe po jakimś czasie już nie lśnią tak jak nowe. Często tłumaczy się to zużyciem materiału ale jest to nie prawda. Jest kilka sposobów, by zachować połysk ceramiki łazienkowej jaką jest nasza muszla toaletowa. Takim mało znanym sposobem a bardzo skutecznym jest umieszczenie na noc w toalecie specjalnych tabletek do oczyszczenia protez dentystycznych. Posiadają one takie właściwości, które po porannym spłukaniu muszli wodą pozwolą się cieszyć pięknym połyskiem.

 

 

 

 

czyszczenie toalety

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Grudzień 2023
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj