powrót do bloga

rss wpisy: 11 komentarze: 3

Kacperowy pamiętnik.

Utworzono: 2013-02-22

Matka sprzątaczka, dziecko .... dziecko jak dziecko.

Bolący kark, plecy, nogi, ręce, wymoczona w chemikaliach skóra dloni- która mama tego nie zna? Ja dziś wpis tworzę właśnie w takim stanie- każdy włos w inną stronę, ja pachnąca pomarańczowym superpłynem do zmywania, który walczy z zapachem leśnej pasty do podłóg, kolana lekko zdarte od odkurzania w kuckach... No cóż, jest to cena jaką płaci się za pachnący, czysty, mily domeczek w jaki teraz zamieniła się jaskinia pełna porozrzucanych zabawek, kurzu pod meblami, zaciapanych paneli na których dumnie stał stolik zalany syropkiem, którego ostatnio czesto używamy... 

Perfekcyjna Pani Domu jeszcze by rak nie załamała nad tym tak bardzo, ale testu bialej rękawiczki bym nie przeszła. Dzisiaj więc zakasałam rękawy i ! Zapraszam panią Perfekcyjna, nich zobaczy jak się sprząta !

A co robi w tym czasie Grubas, kiedy ja zapierdzielam ze szczotą, odkurzaczem i ścierą? Ano, odkrywa uroki trzaskania wszystkim, co w rękę wpadnie. A to o ścianę, a to o podlogę, a to zabawka o zabawkę, i tak mija mi dzień za dniem, w tym dzisiejszy sprzątający w rytm trzaskania, łopotania i walenia zmieszany z radosnym śmiechem, poważną rozmową z którąś z licznych zabawek, ostatnio Klucha podchwycił melodyjkę 'kosi kosi' więc i taki akompaniament dla stukówpuków się zdarza. 

Najgorszy jest jednak ryk rozczarowania, kiedyokazuje się, że grawitacja ściąga zabawkę w dół, z ręki na ziemię. O ile na podłodze szybko sam sobie potrafi pan Klucha poradzić, o tyle bęc z łóżeczka na ziemię nie jest juz mile widziany i co by się nie działo, matka w mojej osobie musi, MUSI zerwać się pędem i podnieść zgubę, bo dziecko owej minuty z życia bez niej sobie nie wyobraża. 

Sprzątanie? Jasne, milion razy przerywane, wymieszane z zabawianiem i wynajdowaniem dawno nie widzianej zabawki, żeby zainteresować... Ach, gdzie te czasy, kiedy zrolowana Paróweczka w beciku spędzał całe dnie śpiąc, wyglądając przy okazji jak hot dog w wersji z naleśnikiem zamiast bułki? :)

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Mama, kucharka, sprzątaczka- kobieta :)
Czerwiec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj