Czyli mamusiowe opowieści o wszystkim i o niczym :)

Utworzono: 2015-07-05

"To, co zostało" Jodi Picoult - Receznzja

"W każdym z nas jest potwór i w każdym z nas jest święty. Pytanie tylko, któremu damy pierwszeństwo, który pokona drugiego."

Sage Singer jest młodą Żydówką, która pracuje w piekarni, chodzi na spotkania grupy dla osób, które kogoś straciły i spotyka sie z żonatym mężczyzną. Podczas jednego ze spotkań grupy poznaje starszego mężczyznę, Josefa  z którym sie zaprzyjaźnia. Josef jest miłym starszym panem, lubianym przez wszystkich nauczycielem na emeryturze. Podczas jednej z rozmów meżczyzna wyznaje jej, że nie jest tym, za kogo sie podaje, że podczas II Wojny Światowej zabijał. Teraz prosi Sage o przysługę, prosi ją, aby pomogła mu umrzeć...

Ksiażkę Jodi PIcoult "To, co zostało" wzięłam, ze sobą na wakacje całkiem przypadkowo, przed wyjazdem byłam w bibliotece, żeby zaopatrzyc sie w odpowiedni zapas ksiazek na wyjazd :) Ta ksiażka leżała sobie  na półce blisko mnie, gdy stałam  z gotowym juz pakietem do wypożyczenia...czytałam wczesniej ksiażki, Jodi Picoult, ale o tej nie słyszałam...bez zastanowienia wzięłam jeszcze tę jedną pozycję i przygotowana na wyjazd wyszłam z biblioteki. Muszę przyznać, że gdy zaczęłam ją czytać to spodziewałam sie czegoś innego, oczywiscie spodziewałam sie ciekawej historii, ale to co było dane mi przeczytac po prostu mnie dotknęło...Książkę przeczytałam jednym tchem (dzieki uprzejmości mamy i męża, ktorzy zajmowali sie dziećmi :)) Temat niebanalny, masowe mordy, nazizm i ci, którzy umierali...nie....ci, którzy byli mordowani :nauczyciele, sprzedawacy, piekarze, kobiety, mężczyzni, starcy i dzieci...miliony! Historia opisana z perspektywy tego, który zabijał i tej, która przeżyła, przetrwała. Historia, która zmusza do myślenia, która nie daje innej możliwości niż zastanowić sie nad tym, co juz jest przeszłoscią, co nas nie dotyczy...czy aby na pewno? To historia, która przypomina, że człowiek jest zdolny do wszystkiego. To książka, która zadaje nam też pytanie, czy my potrafilibyśmy wybaczyc i czy wolno nam wybaczyc.... "To, co zostało" Jodi Picoult, to ksiażka, która na pewno nie jest lekką pozycją, która umili wakacyjny pobyt na plaży, czy będzie idealnym dopełnieniem pięknego zachodu słonca. Nie, to książka, która dotyka do żywego, która zmusza do zastanowienia sie, do rozmowy, to książka, która nie pozwala spokojnie zasnąć, to książka, której nigdy  nie da się zapomnieć!

"To, co zostało"

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Avatar

  Krzychu (Krzysztof)

  Urodziny: 08.11.2006

  Imieniny: 12.7

 • Avatar

  Kasiula (Katarzyna)

  Urodziny: 01.06.2012

  Imieniny: 10.4

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj