Czyli mamusiowe opowieści o wszystkim i o niczym :)

Utworzono: 2017-04-23

Gry

 Czy może być coś lepszego niż spędzanie czasu z dzieckiem? Oczywiście, że nie! Dzieci rosną tak szybko, więc łapmy te ulotne chwile, korzystajmy z tego, że nadal są dziecmi i cieszmy sie każdą minutką :)

Dzis napiszę o tym, co ja i moje dzieciaki lubimy robić razem, a mianowicie lubimy grać w gry: planszowe, edukacyjne, karciane...żadna nam nie straszna. Jest to idealny sposób, żeby wesoło i przyjemnie spędzić czas z dziećmi przy okazji ucząc je jak wygrywać/przegrywać, jak czekać na swoją kolej, jak być cierpliwym, czy jak znosić porażki, ale też poznajemy ciekawostki np. o świecie, o przyrodzie, o zwierzętach a przy okazji świetnie się bawimy!

Opiszę króciutko 2 gry, które ostatnio stały się nie tylko moimi ulubionymi, ale przede wszystkim ulubionymi grami moich dzieci.

 

Pierwsza z nich to "Kotek Psotek" gra planszowa firmy Egmont. Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Naszym zadaniem jest pomóc myszce, wieiwórce i ptaszkowi dotrzeć do kryjówki na drzewie, ale musimy uważać, bo kotek Psotek jest sprytny i próbuje nasze zwierzaki schwytać! "Kotek Psotek" to gra, która rozwija logiczne myślenie oraz pamięć, ale to co najważniejsze jest to gra kooperacyjna, czyli gracze muszą wspołpracować, by osiągnąć cel gry. Zasada jest prosta: albo wszyscy wygrywamy, albo przegrywamy, najważniejsze jednak, że wspołpracujemy, aby nasze zwierzaczki dotarły do swoich kryjówek. Zapewniam jednak, że zabawa jest przednia, a gra wciąga nie tylko małe dzieci, ale także te starsze, a nawet dorosłych ;) Zdecydowanie polecam!

 

 Druga na mojej liście jest edukacyjna gra planszowa wydawnictwa Hippocampus "Był sobie człowiek". Gra jest pzreznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia. W tej grze wędrujemy przez historię rozwoju człowieka, przez prehistorię, średniowiecze i docieramy do czasów współczesnych. Naszym celem jest oczywiście jak najszybciej dojść do mety, ale podczas naszej podróży odpowiadamy na pytania dotyczące historii życia człowieka, stajemy w szranki podczas pojedynków, tym samym zarabiając pieniadzę (niejdnokrotnie je tracąc ;)). Pytania są bardzo ciekawe, czasami również bardzo trudne, ale tym samym uczą nas o historii, sztuce czy architekturze, a do tego uczą w ciekawy sposob! W opisie gry przeczytałam coś takiego:"trzeba wiele sprytu, pomysłowości i oczywiscie inteligencji, by okazać się lepszym od innych" i to dokładnie odzwierciedla też moje odczucia co do tej gry! Gra jest rewelacyjna nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych ;)

 

 

To tylko 2 gry spośród naszych ulubionych, ale akurat te 2 w ostatnim czasie umilają nam deszczowe dni, obydwie gorąco polecam!

Grajcie w gry z waszymi dziecmi, naprawdę warto!

Kotek Psotek

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Avatar

  Krzychu (Krzysztof)

  Urodziny: 08.11.2006

  Imieniny: 12.7

 • Avatar

  Kasiula (Katarzyna)

  Urodziny: 01.06.2012

  Imieniny: 10.4

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj