Materiały edukacyjne - Biuro prasowe

Udostępniamy Państwu nie tylko informacje na temat portalu eBobas.pl i prowadzonych przez niego akcji, ale także aktualności o projektach i wydarzeniach, w których portal eBobas.pl uczestniczy.

Znajdziecie tu też Państwo stanowiska ekspertów związane z bieżącymi wynikami naukowych badań dotyczących ciąży oraz wczesnego okresu macierzyństwa czy też na temat nowych przepisów prawnych dotyczących rodziny.

Gorąco zachęcamy przedstawicieli mediów, szkół rodzenia, pacjentów i naszych użytkowników do korzystania ze wszystkich materiałów! Jedynym warunkiem, który trzeba przy tym spełnić jest rzetelność i powoływanie się na źródło, którym jest portal eBobas.pl.

 • 2010-12-17

  Zatkane ucho

  To dotyczy dzieci w każdym wieku: – Rodzice nie powinni grzebać w uchu dziecka, a czyszczenie ucha po kąpieli powinno polegać tylko na delikatnym jego wycieraniu ręcznikiem i to tylko na taką głębokość, na ile mały palec dziecka sięga w głąb małżowiny usznej – instruuje Danuta Gruszowska, lekarz medycyny rodzinnej i pediatra Niepublicznego ZOZ w Krakowie.

  czytaj

 • 2010-10-04

  Seks w ciąży

  Jeśli ciąża przebiega bez komplikacji – ciesz się seksem. Wiele kobiet twierdzi nawet, że ich życie seksualne nigdy dotąd nie było tak udane, jak podczas ciąży.

  czytaj

 • 2010-10-04

  Seks po porodzie

  Współżycie seksualne powinno się podejmować nie wcześniej niż sześć tygodni po porodzie - uważają lekarze. Ale to wcale nie znaczy, że każda kobieta już wtedy ma ochotę na seks.

  czytaj

 • 2010-10-04

  Bezpieczny dom dla dziecka

  Każde dziecko ciekawe jest świata i to właśnie ciekawość pcha je we wszystkie zakamarki mieszkania. Zabranianie mu wszystkiego, co je ciekawi, nie jest ani dobrą, ani skuteczną metodą wychowawczą. Lepiej mu pomagać poznawać otoczenie, starając się, by było dla niego jak najbardziej przyjazne.

  czytaj

 • 2010-10-04

  Fotelik samochodowy to konieczność

  Prawidłowe usadowienie dzieci i właściwy fotelik w samochodzie ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo naszych pociech.

  czytaj

 • 2010-10-04

  Niezdrowa nadwaga

  Na placach zabaw obserwuję maleńkie, pyzate dzieci. Nianie, babcie, mamy karmią je podczas zabawy słodkimi przekąskami, choć one wcale się o to nie upominają. Do picia dają im słodki sok. Jeśli dziecko od małego jest tak odżywiane, z pewnością w przyszłości będzie miało problemy z nadwagą i zdrowiem.

  czytaj

 • 2010-10-04

  Pierwsza pomoc w razie wypadku

  Czasem nawet najbardziej troskliwi rodzice nie są w stanie zapobiec zdarzeniu zagrażającemu zdrowiu lub życiu dziecka. Najważniejsze to zachować spokój i działać.

  czytaj

 • 2010-10-04

  Cztery stopnie oparzenia. Pierwsza pomoc

  Oparzenia, czyli urazy termiczne zdarzają się, kiedy dzieci zaczynają samodzielnie chodzić. Wiadomo - są ciekawskie świata, lubią wszystko wziąć do rączki, dotknąć. Szczególnie, kiedy widzą ładne, kolorowe kubki, błyszczące garnki, czy mrugające żelazko. Maluch potrafi wylać na siebie świeżo zaparzoną kawę, gar zupy, czy dotknąć rączką rozgrzane do czerwoności drzwiczki kominka.

  czytaj

<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_prev.png" class="img_paginator" alt="" />
<img src="https://static.ebobas.pl/img/main/control_next.png" class="img_paginator" alt="" />