powrót

rozmiar czcionki

|

2017-12-27

Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana

Kilkulatek boi się szczepień? Pomóc mu może dzielny niedźwiadek Szczepan. A konkretnie bajka o pluszowym misiu, którą napisała dla dzieci i ich rodziców Izabela Filc-Redlińska.

Niedźwiadek Szczepan na co dzień mieszka w przychodni i pomaga dzieciom przezwyciężyć lęk związany ze szczepieniem. Kiedy dzieci przytulają pluszaka od razu poprawia im się humor, obawy znikają, a szczepienie okazuje się tylko nieszkodliwym ukłuciem.

Niedźwiadek czuje się jednak samotny, dlatego postanawia uciec. Tak zaczyna się wielka przygoda Szczepana, dzięki której nie tylko pozna sympatyczną dziewczynkę Alicję, ale przede wszystkim dowie się, jak działają szczepienia i dlaczego są niezbędne do zachowania zdrowia od wczesnego dzieciństwa do późnej starości.

Bajka „Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana” powstała w ramach kampanii „Zaszczep się wiedzą”, której celem jest informowanie o szczepieniach ochronnych w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną. 

Ilustrowaną publikację w formacie plików pdf, epub i mobi można pobrać za darmo ze strony kampanii. Tam również znajduje się audiobook.

Autorką książki jest znana dziennikarka Izabela Filc-Redlińska, autorka książki „Szczepionki. Nie daj się zwariować”, skierowanej do osób dorosłych.

eBobas.pl poleca!
 

Zdjęcia do pobrania

powrót