powrót

rozmiar czcionki

|

2017-01-13

Opowiedz mi babciu. Opowiedz mi dziadku

„Opowiedz mi babciu”, „Opowiedz mi dziadku” to wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń.

Kochający dziadkowie to największy skarb rodziny. Dzieci mające częsty kontakt z dziadkami mają bogatsze doświadczenia rozwojowe, ponieważ poza rodzicami i nauczycielami z nikim tak szczerze nie porozmawiają, jak z babcią czy dziadkiem.

„Opowiedz mi babciu”, „Opowiedz mi dziadku” to wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń. Ambasadorami książek są Beata Tyszkiewicz oraz Aleksander Doba.

W dzisiejszym świecie na wszystko brakuje nam czasu - jesteśmy coraz bardziej zajęci sobą, swoją pracą, przyszłością. Pomimo szalonego tempa rozwoju komunikacji i wielu możliwości łączenia się ludzi między sobą, pozostawania w tak zwanym kontakcie, rozmawiania przez telefon, skypa, czy na czacie, rzadko prowadzimy głębokie, szczere rozmowy z uwagą wsłuchując się w siebie, i w innych ludzi.

Książki „Opowiedz mi babciu”, „Opowiedz mi dziadku” stwarzają możliwość prowadzenia emocjonalnej rozmowy, zebrania wspomnień, dowiedzenia się rzeczy, o których być może nasi bliscy nie opowiedzieliby sami z siebie, a my nie umielibyśmy o nie zapytać.

„Opowiedz mi babciu” i „Opowiedz mi dziadku” to niezwykłe albumy, zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Książki prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są idealnym pomysłem na prezent świąteczny czy z okazji Dnia Babci i Dziadka. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki i opisy. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości.

Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna - rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków. "Opowiedz mi babciu", "Opowiedz mi dziadku" to zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, to przewodnik po świecie i życiu naszych babć i dziadków.

 

Książkę można wygrać, biorąc udział w konkursie na portalu superstarsi.pl
 

Zdjęcia do pobrania

książki.jpg
1.28 MB

powrót