publiczne czy prywatne ?

Wysłane przez luzmaria14 

2o2_pl (offline)

03-08-2012 15:48:02

Warszawa
hm w sumie zdania na ten temat są podzielone winking smiley płaci się jednocześnie za te i za tamte przedszkole, więc jeśli ktoś podejmowałby decyzje, to należy wszystkie aspekty porównać smiling smiley

martya (offline)

26-05-2014 09:31:45

Rynek
My chcemy wybrać prywatne, ponieważ dzieci mojej siostry tam chodzą i są bardzo zadowolone smiling smiley

nikina (offline)

03-10-2014 10:46:42

kalisz
Ja wybrałam prywatne ale to tylko dlatego, że było mi wygodniej. Przedszole znajduje się w mojej pracy i praca też dokłada do finansowania tego przedszkola. jeśli miałabym wozić dziecko w przeciwnym kierunku niz jade do pracy to lepeij dołożyć parę złotych i mieć pod reką, takie moje zdanie ale wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujemy.

rosiehw (offline)

23-12-2014 08:51:45

Warszawa
ja tez wybralam prywatne ze wgledu na polozenie, nie wyobrazam sobie jezdzic na drugi koniec warszawy aby odebrac dziecko, a jak mala szla to wylko tam byly miejsca

joanka106259 (offline)

11-01-2015 18:31:39

Lublin
U nas wysłaliśmy Marcelka do prywatnego przedszkola, miał 23 miesiące, gdy zaczął tam chodzić. Nie żałuję tej decyzji pomimo tego, że płaciło się sporo. Jednak pewność dobrej opieki i spokój o dziecko są bezcenne. Marcel poszedł do państwowej placówki dopiero od września, gdy trzeba było rozpocząć naukę w "zerówce". Przez ponad miesiąc czasu męczyliśmy się i my i syn, bo ciężko było się przestawić na "państwowy" poziom opieki. Mając porównanie pomiędzy rodzajem opieki, poziomem zajęć, oraganizacją dodatkowych atrakcji dla dzieci, kontaktem z wychowawcami czy nawet wyżywieniem mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że we wszystkim wygrywa prywatne przedszkole ( jeśli wybierze się właściwe). Generalnie to uważam, iż z państwową opieką nad dziećmi jest jak z państwową służbą zdrowia.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

joanka106259 (offline)

15-01-2015 11:30:47

Lublin
pejka, właśnie fajnie, że w prywatnych coś organizują. U nas co miesiąc były organizowanie takie spotkania, zapraszli policjantów,strażaków,pszczelarzy smiling smiley czy nawet mleczarz był smiling smiley dzieci naprawdę chłoną wiedzę z takich spotkań i są bardzo zadowolone. Nauczyciele też bardziej kreatywnie podchodzą do uczenia dzieci,organizowania im zabaw. A co do posiłków z prywatnego Marcel nigdy głodny nie wychodził,opiekunki pilnowały aby dzieci jadły,były na tablicy informacje o tym ile dziecko zjadło. Z państwowego, co dzień wraca głodny, na stołówce nikt nie zwraca uwagi na to czy dziecko je czy nie. Początkowo był nawet problem z piciem dla dzieci między posiłkami, bo nie chcieli podawać.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

attawian (offline)

26-01-2015 21:40:25

Łódź
Właśnie sam jestem ciekaw jaka różnica jest między nimi

maciekwawa34 (offline)

28-01-2015 14:17:58

Florencja
Najlepiej spróbuj dostać się do publicznego - wiadomo mniejsze koszta. NIestety prywatne przedszkola są sporo droższe, a ciężko mi sobie wyobrazić aby dodatkowe języki czy nauka gry na instrumentach (bo takie dodatkowe zajęcia najczęściej są oferowane w prywatnych przedszkolach) w takim wieku jakoś specjalnie zaprocentowały w przyszłości.

alikrysiak (offline)

23-08-2015 22:41:24

Łódź
dla mnie przewaga prywatnego nad publicznym dotyczy głównie tego, że można tam dłużej zostawiać dziecko, gdy się długo pracuje.

Evelllyn (offline)

14-09-2015 23:11:01

Wrocław
Panuje przekonanie, że prywatne są lepsze, ale moim zdaniem nie jest to reguła. Wszystko zależy od placówki i opiekunów. Jednak zgadzam się z alikrysiak, że prywatne zapewniają większy komfort, jeśli późno kończy się pracę.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 53, Posty: 370.