publiczne czy prywatne ?

Wysłane przez luzmaria14 

marlena09 (offline)

16-11-2009 13:17:22

Warszawa
A co powiecie na przedszkola , które w swoim nauczaniu wykorzystuja metode Montesori ? Czytalam ze to jedna z najlepszych metod jakie teraz sie wprowadza i uczy nasze dzieci.

Crazy_Stork (offline)

13-04-2010 22:44:46

A na czym polega? Nie słyszałam o niej. Myślę, że decyzja czy prywatne czy państwowe jest podejmowana w zależności od warunków finansowych i hm...topograficznychwinking smiley Jeśli prywatne jest blisko i nie rujnuje portfela, to czemu się nie decydować? Z kolei jeśli do publicznego nie ma daleko i uda się w nim dziecko upchnąć (co często jest nie lada wyczynem), to myślę ze też dobrze. Nie sądzę aby były gorsze.

jaatra (offline)

28-04-2010 19:40:14

My zapisaliśmy synka do państwowego przedszkola...a raczej trzech w naszej okolicy.
Wyniki naboru będą w połowie maja... jak się dostanie to super, jak nie zacznie chodzić do prywatnego.
Chociaż i ja i maż jesteśmy zdania, że prywatne wcale nie musi być lepsze. Tym bardziej, że w naszej okolicy funkcjonują prywatne przedszkola tylko z jedną grupą wiekową 2-5 lat :/ I tutaj chyba tkwi nasz problem.
Zobaczymy za trzy tygodnie grinning smiley

promyczek (offline)

10-08-2010 13:38:02

Z państwowymi przedszkolami to trochę w tym roku problemów było, bo niestety, ale nie każde dziecko się dostało. Moim zdaniem czasem lepiej byłoby zrezygnować z państwowego przedszkola i wybrać prywatne. Owszem, trzeba trochę więcej płacić, ale jak się weźmie pod uwagę korzyści wypływające z posłania dziecka w takie miejsce, to od razu zmienia się na ten temat zdanie. Polecam się zastanowić nad ta kwestią.

kasia_w (offline)

27-08-2010 12:54:49

Moja dziecko chodzi do niepublicznego Bluszczykowego smiling smiley I jestem bardzo zadowolona i nie wyobrażam sobie zmienić przedszkola...

Joanna_81 (offline)

21-09-2010 11:16:57

Kraków
sad smiley No chyba że tak ja ja wiem że na coprawda żłobek państwowy nie mam co liczyć ( nie mam miejsc ) więc zostaje mi prywatna placówka za conajmniej 800zł. Straszna niesprawiedliwość ale nie mam wyjścia musze wrócić do pracy chociaż większość wypłaty pójdzie na żłobek sad smiley

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

promyczek (offline)

28-10-2010 09:57:14

Ale szczerze ci powiem, że czasami to i lepiej, że w państwowych przedszkolach czy żłobkach nie ma miejsca. Zazwyczaj w takich miejscach jest za dużo dzieci, nie można przeprowadzać niektórych zabaw czy zajęć, bo nie ma pomocy naukowych. W prywatnych przedszkolach można liczyć na najwyższy standard - takim przedszkolom zależy na dziecku, zdają sobie sprawę, że jak nie zaoferują odpowiedniej oferty, to nie będą mieli chętnych na miejsce.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-28 12:17 przez Sympatyczna.

Fotelik24 (offline)

16-11-2010 19:11:22

Wiadomo,że prywatne przedszkola sa o wiele droższe niż publiczne. Tylko pytanie czy to ma jakiekolwiek przełożenie? Wg mnie żadnego. W publicznym przedszkolu również mamy możliwosc zapisania dziecka na dodatkowe zajęcia,jak np angielski. Do prywatnego posłyamy dzieci zazwyczaj wtedy,kiedy nie ma już miejsc w tych publicznych. Przynajmniej tak było w naszym przypadku.

Renee (offline)

15-12-2010 14:41:55

Kraków
Witam! Poszukuje przedszkola w Krakowie od marca 2011; pewnie nie dostaniemy się wówczas do przedszkola państwowego, ale może ktoś może polecić jakieś prywatne? Państwowe przedszkole także jest interesujące, bo chyba w marcu składa sie papiery na kolejny rok szkolny? Proszę o jakieś sugestie na temat przedszkoli.

Muminka (offline)

13-01-2011 12:28:19

Warszawa
Fotelik24
Wiadomo,że prywatne przedszkola sa o wiele droższe niż publiczne. Tylko pytanie czy to ma jakiekolwiek przełożenie? Wg mnie żadnego. W publicznym przedszkolu również mamy możliwosc zapisania dziecka na dodatkowe zajęcia,jak np angielski. Do prywatnego posłyamy dzieci zazwyczaj wtedy,kiedy nie ma już miejsc w tych publicznych. Przynajmniej tak było w naszym przypadku.

To zależy. Niektorym rodzicom zależy na sposobie, metodzie wychowawczej. Owszem na początku jeszcze zastanawiałam się nad państwowym ale po kilku zasłyszanych historiach i to co wyczytałam dało mi jasny obraz sytuacji. W Warszawie to w ogole jest szaleństwo z przedszkolami. Dlatego zdecydoawaliśmy się na prywatne. Michaś od września uczęszcza do mądrych główek i zarówno on jak i my jesteśmy zadowoleni z tej decyzji. I nawet jeśli byłoby miejsce w państwowym to jednak ponownie wybrałabym prywatne.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5600, Posty: 1439595, Użytkownicy: 73479.
Ostatnio dołączył/a Nathinis.

Statystyki tego forum
Wątki: 49, Posty: 336.