publiczne czy prywatne ?

Wysłane przez luzmaria14 

Fotelik24 (offline)

17-03-2011 12:10:25

Każde z nich ma swoje plusy i minusy,ale jednak mimo wszystko przychylam się bardziej do prywatnych przedszkoli. Nie musimy się martwić o jakieś zbędne rejestarcje,zapisy na przybory itd. Jest po prostu mniej kłoopotu i w moim odczuciu rodzic jest bardziej szanowany.

Muminka (offline)

19-03-2011 19:58:06

Warszawa
Właściwie mogłabym się podpisać pod wypowiedzią Olgi. Moje dziecko jest zachwycone przedszkolem, a ja widzę jaką pracę wykonują panie. Moim zdaniem to głównie od personelu zależy czy placówka jest dobra czy nie, a nie od pieniędzy. Ja w każdym razie uważam, że dostajemy to a co płacimy.

Fotelik24 (offline)

23-05-2011 22:17:09

No bardzo możliwe że masz racje,bardzo wiele zależy od samego personelu ale tak czy inaczej mam odczucie że w tych prywatnych przedszkolach po prostu lepiej traktują rodziców,czyli to o czym pisałam powyżej. Ale to tylko moja opinia i wrażenia.

szmijzerka (offline)

12-09-2011 14:49:18

Warszawa
witam, moim zdaniem i tu i tu może trafić się kiepski personel więc warto zapisać dziecko z polecenia, ja tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona, moja Aneczka też smiling smiley Skarbnica Talentów to kolorowe, wesołe przedszkole, "ciocie" to osoby które na prawdę są związane z dzieciakami smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-12 21:45 przez Sympatyczna.

MamaOlusi (offline)

30-10-2011 21:49:45

Warszawa
moja przyjaciółka -przedszkolanka z warszawy, która pracowała i w takich i takich. twierdzi,że swoje dziecko (obecnie 7 m-cy) puści albo do publicznego przedszkola, albo takiego , które zna, czyli musiałaby ona albo jej dobra znajoma w nim pracować.
Niestety w prywatnych przedszkolach często szuka się oszczędności, tam, gdzie w państwowych nie pozwalają na to normy prawne, kontrole...
Często też zatrudniają studentki bez pełnego wykształcenia i przygotowania...
Jej kuzynka, zarabiająca w dziesiątkach tysięcy, swego malca woziła do prywatnego żłobka za 200tys.miesięcznie, ale przedszkole wybrała już publiczne...

malyfranio2 (offline)

09-11-2011 12:18:27

Warszawa
Kochane mamy!
Jestem niestety zmuszona wrócić do pracy i muszę gdzieś oddać pod opiekę mojego Frania. W mojej okolicy otworzył sie nowy klub malucha FIKU MIKU. Mało jest takich miejsc na Żoliborzu. Byłam już tam na dniu otwartym i w sumie nie mam zastrzeżeń. Bardzo ładny wystrój-taki artystyczny. Widać, że Panie włożyły w to miejsce serce. Dziewczyny są młode, ale konkretne i widać, że mają doświadczenie i ciekawe pomysły. Słyszałyście o tym miejscu? Ja w sumie jestem zdecydowana, ale zastanawia mnie czy oddawanie Frania do nowej placówki to dobry pomysł. Grupa dzieci dopiero sie tworzy. Ale na pewno duzym plusem jest to, ze mam bardzo blisko.
Poradźcie cos
Pozdrowionka

Muminka (offline)

29-11-2011 23:47:52

Warszawa
Jeśli miejsce jest nowe to skąd mamy wiedzieć, że warto lub nie posłać tam dziecko. Poza tym sama piszesz, że nie masz zastrzeżeń więc decyzję chyba łatwo podjąć...

Marzenna (offline)

27-12-2011 21:16:48

Kraków
A co lepsze dla malucha - przedszkole, czy niańka? Zastanawiam się poważnie nad wysłaniem małego do przedszkola (coś niedługo będę musiała z nim zrobić, bo muszę iść do pracy), ale koleżanka powiedziała, że to może być dla niego szok i że lepiej najpierw zainteresować się niańką. Nie przekonała mnie tym (bo w końcu ileś dzieci do tych przedszkoli chodzi i żyją), ale ziarno niepewności zostało zasiane - doradźcie mi, co powinnam zrobić.

zofffia (offline)

23-02-2012 10:09:34

Łódź
I za prywatne i publiczne musisz płacić, wydaje mi się, że są raczej na zbliżónym poziomie. Mój chodzi do prywatnego i ma to tą zaletę, że czasami trafiają się b. fajne akcje, np. ostatnio dostaliśmy zaproszenia na badania stópek przez lekarzy firmy Memo, wcześniej wejściówki do cyrku... Ale część dzieci znajomych chodzi do przedszkoli publicznych i też nie słyszałam, żeby narzekali bardziej niż ja winking smiley

natika (offline)

25-02-2012 21:52:57

Sopot
ja wybrałam prywatne bo mniej dzieci w grupie a cena taka sama jak za państwowe
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5600, Posty: 1439605, Użytkownicy: 73479.
Ostatnio dołączył/a Nathinis.

Statystyki tego forum
Wątki: 49, Posty: 336.