Na blogu można będzie przeczytać o przygotowaniach naszej rodziny (tzn. mnie, małżonka, 9-letniej córeczki i kota) do przyjścia na świat naszego wyczekiwanego bobasa. Mowa tu będzie o szykowaniu wyprawki dla dzieciątka i wszystkich potrzebnych mu rzeczy (łóżeczka, wózka, wanny...) oraz o radościach, rozterkach i dolegliwościach przyszłej mamy. Już tylko 3 miesiące do rozwiązania.

Utworzono: 2014-03-08

Wiersz na Dzień Kobiet. Wszystkiego Naj... :))

Ostatnio wzięłam udział w konkursie Oillan na facebooku. Zadaniem było sportretowanie Polskiej Kobiety. Można było ją narysować, napisać opowiadanie lub wiersz.

Ja postanowiłam napisać wiersz. Jury przyznało mi jedną z 30 nagród za co bardzo dziękuję, a dziś z okazji rozpoczynającego się Dnia Kobiet - życząc wszystkim wspaniałym kobietom - wszystkiego co najlepsze dedykuję im swe dzieło. ;)

"Polska Kobieta"

Polska Kobieta jest piękna, zadbana i nienagannie zwykle ubrana, makijaż zdobi jej cudną twarz, fryzura - również bez żadnych skaz.

Polska Kobieta idąc do pracy nie daje sobie luzu nic, tu nosi spodnie, zarabia pieniądze, więc perfekcyjna musi też być.

Skoncentrowana na swych zajęciach, do innych ludzi wciąż uśmiechnięta, wymagająca kiedy trzeba, i przeciwnościom żadnym się nie da.

Polska Kobieta wraca do domu, od progu słyszy dziecięce krzyki, a to się kłócą kochane jej dzieci o klocki, ubrania, czy kolej sprzątania.

Chcąc nie chcąc w spór ten jest wplątywana "On....!", "Ona.....!" - słyszy - "No pomóż, maaamaaaa!" Więc im pomaga, konflikt zanika i mama w kuchni szybciutko znika.

"Co tu na obiad dziś ugotować?" - myśli zajęta mamina głowa. Potem gotuje: pysznie i zdrowo, dba o rodzinę wręcz zawodowo.

Polska Kobieta posprząta w domu, lekcje pomoże dzieciom odrobić, i przygotuje pociechy do szkoły, i męża przywita jej uśmiech wesoły.

Czy to jest portret Polskiej Kobiety? Cóż! Tak to bywa czasem – niestety. Lecz jeśli takie jest jej życie zmęczenie wkroczy przy którymś świcie.

Nie można zawsze tylko dawać, w życiu też trzeba umieć brać, napić się kawy z przyjaciółką, wyjść razem z mężem na randkę, choć krótką.

Dzieciom powiedzieć "Nie mam czasu, musicie dziś sami radę dać". Usiąść w fotelu, przymknąć oczy, i własnych swych potrzeb posłuchać.

A potem zrobić coś dla siebie, choćby pogapić się w tv, wziąć ciepłą kąpiel zrobioną przez dzieci, na trochę zamknąć za sobą drzwi.

I można wrócić wtedy do pociech, do domu, męża - z uśmiechem wesołym. Na obiad pizza lub jakiś fastfood, tatuś szykuje dzieci do szkoły.

Nie ma znaczenia: samotna, mężatka, czy dzieci ma, czy ich nie ma. Pracuje, czy może zajmuje się domem, każda ma swoje marzenia.

I nie ma Pań idealnych na świecie. Chyba, że mowa o Polskiej Kobiecie. ;)

W Dniu Kobiet dla Pań. :))

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania, szczęśliwą mamą 9-letniej córeczki i jednocześnie przyszłą mamą. Narodziny dzieciątka w kwietniu. :) Lubię wyszywać haftem krzyżykowym i czytać książki. Interesują mnie podróże, chętnie testuję różne produkty, a obecnie nadszedł czas szykowania wyprawki dla bobasa i dostosowania naszego niewielkiego mieszkanka do jego przyjścia na świat. :)
Luty 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Avatar

    Kasiunia (Katarzyna)

    Urodziny: 07.06.2004

    Imieniny: 25.11

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj