KWIETNIÓWKI 2013 :wozek:

Wysłane przez ziz77 

ziz77 (offline)

20-06-2013 21:08:42

Puławy
Hej dziewczyny!

Długo mnie tu nie było, ale sajgon u mnie straszny. Na szczęście po sesji już, w przyszłym tygodniu obrona pracy a za dwa tygodnie egzamin licencjacki i kooooniec! grinning smiley

Franek nie ma ciemieniuchy, kolek też nie. Jedyne co to coś z bioderkiem nie tak, ale pieluchuję go na noc, kładę na brzuszku więc w przyszłym tygodniu się okaże czy już lepiej.
Przesypia od 20-21 do 5:10 mniej więcej, Tymek wstaje ok 5:20 więc można powiedzieć, że całe noce grinning smiley
Waży ok 7700 i ma ok 65 cm smiling smiley Jesteśmy po dwóch szczepieniach standardowych i jednym na pneumokoki.

Postaram się nadrobić w wolnej chwili i poodnosić do Waszych postów smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ziz77 (offline)

20-06-2013 21:09:44

Puławy
Co do pieluch to ja używam z Rossmanna, Kauflandu i żadnych odparzeń. Dada też są ok, ale droższe a wg mnie tak samo dobre więc nie przepłacam smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ewelinkasz (offline)

21-06-2013 21:26:23

Świętochłowice
Karincia – mi tez doskwiera samotność. Jakoś brakuje mi towarzystwa. Lenka mówić nie potrafi to nie mam se z kim pogadaćsad smiley Męża też długo nie ma w domu. A chrzest robicie w domu, czy w restauracji?

Anulla85 - Co do pleśniawek to na szczęście nie mam problemu, ale też z nie mogę pomóc. Co do sików to kiedyś w TV był program o mitach i właśnie tam było, że niby mocz jest dobry na coś (nie pamiętam na co), ale specjaliści niby wyjaśnili, że mocz wcale nie jest dobry (na nic). No wesoło masz z nim hehe. Moja na razie nie ma potrzeby noszenia na rękach, ale jest coraz ciekawsza, więc może się zaczniesmiling smiley

Ziz77 – ty to jesteś babka. Nie dość, że dwójka małych dzieci to jeszcze studnia i obrona. Jak ty to wszystko potrafisz sobie zorganizować. Ja tez chciałabym bardzo wrócić na studnia. Chyba pójdę na jakieś podyplomowe. Tak się zastanawiam, po co Ty masz jeszcze ten egzamin. Ja to nie pamiętam, żebym miała. Ja to tylko obronę miałam. Och kiedy to było. Miło się wspomina, chociaż stres byłsmiling smileyAle za to po obronie był browar (i to nie jeden hehe).

Kurcze maja mała ma krzywą głowę. Teraz musze pilnować, żeby spała na drugiej stronie, bo będzie miała krzywe kucyki. A mi mówili, żebym na to uważała, ale ja byłam przekonana, ze ona zmienia tą głowę i nią kręci, a nie śpi na jednej stronie. Ciapa ze mnie.


Kurcze Tytanic leci, a przeca nie ma świąt hehe.
Idę się położyć i przytulić małą, bo zasnęła na huśtawce.

anulla85 (offline)

25-06-2013 09:01:43

Konstancin-Jeziorna
Hej,
Ziz77, rany jak ja Ci zazdroszczę że Twój Franek śpi tak dużo, U mnie wczoraj położyłam Bartka o 21... obudził się o 23:30, później o 1:30, następnie o 4:30 i już o 7 tak całkiem wstał:/ Chyba nie muszę dodawać jak ja się wyspałam...szkoda gadaćsmiling smiley

anulla85 (offline)

25-06-2013 09:16:50

Konstancin-Jeziorna
Aktualnie jestem na etapie odzwyczajania synka od spania na ręku... kładę go w łóżeczku, budzi się co 15 minut ale ja twardo dalej go usypiam i do łóżeczkawinking smiley

No dziewczyny u mnie w przyszłym tygodniu skończy mały 3 miesiące, podobno to najgorsze miesiące więc teraz powinno być już co raz lepiejwinking smiley Teraz jak już mały zaczyna być komunikatywny, jak się zainteresuje zabawkami, jak się zapatrzy w TV to chociaż mogę na chwilkę od niego odejśćwinking smiley ale za długo nie poleży sam, najchętniej żeby go nosić, albo z nim gadaćwinking smiley

Tak się strasznie cieszę że jeszcze tylko miesiąc i będę mogła mu powoli wprowadzać urozmaicić menuwinking smiley a że on taki głodomorek to już widzę jak będzie wecowałsmiling smiley

Hehe ostatnio zauważyłam, widząc kobiety w zaawansowanej ciąży, że od razu zaczynam się zastanawiać czy wiedzą co je czeka jak pojawi się maleństwowinking smiley bo sama wiem po sobie że całkiem inaczej wyobrażałam sobie macierzyństwo i nie wiedziałam że można mieć takie wrzeszczące i płaczące dziecko hehe jak mojewinking smiley

Tak strasznie marzy mi się jechać na wakacje za granicę , wypocząć, wyspać się, pobyć z mężem sam na sam, napić się piwa a nie tylko karmismiling smiley a tu jeszcze Bartus za mały żeby go zostawić z babcią, a jak będzie większy to trzeba będzie pomyśleć o rodzeństwie dla niegosmiling smiley I znów trzeba będzie czekać aż kolejny brzdąc podrośniesmiling smiley

ziz77 (offline)

26-06-2013 08:10:34

Puławy
Ewelinkasz, no już po obronie, ale browarka niestety nie będzie :/ po karmieniu nadrobię grinning smiley to życzę, żeby Ci się udało jeszcze poedukować smiling smiley Ja się wybieram na magisterke od razu, potem może jakaś dyplomówka. Chciałabym zrobić kurs hiszpańskiego i podyplomówkę z niego i może jeszcze z zarządzania grinning smiley hehe ja to mogłabym całe życie studiować. I o ile pieniądze pozwolą pewnie tak będzie grinning smiley

Anulla, przykro mi, że macie problemy brzuszkowe :/ ale już niedługo miną a Ty będziesz się w pełni cieszyć macierzyństwem smiling smiley Mnie to tak Tymek przyzwyczaił do wstawania w nocy, że teraz aż dziwnie. On się budził do skończenia 2 roku właściwie, a do 6 miesięcy co 2 h z zegarkiem w ręku. Teraz wstaje 5:10 i nie ma przeproś już nie zaśnie. A Fran po 5 zje i dalej śpi grinning smiley

O ranyyyy! Ślub za 1,5 tygodnia a właściwie nic nie mam gotowego :/


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

27-06-2013 12:13:31

Wodzisław Śląski
Witam Was kobitki smiling smiley
Ewelinkasz my robimy chrzciny w domku, mamy na to miejsce dlatego robimy w domu, a pewnie jakby finansowo szlo nam lepiej to bysmy zrobili w restauracji. niestety na chwile obecna niemozemy sobie na to pozwolic. Oliwia chora teraz byla, 5dni spedzilysmy w szpitalu,miala zapalenie gornych drog oddechowych. za kazda moja dobe pobytu tam musielismy placi,ale jak niebyc ze swoim dzieciatkiem w takich chwilach i w dodatku jeszcze karmie piersia,a mm moja mala niechce. Ale juz jest wszystko dobrze ladnie nam rosnie ma juz 62cm i 5400g. Włoski jej sie niewytarly,ma ich coraz wiecej i coraz dluzsze smiling smiley tez mamy plesniawki ale tylko troszeczke na jezyku i uzywamy APHTIN kosztuje zaledwie 1,40zł na pieluche tetrowo i delikatnie scierac. Nam pomaga. A jak macie powazniejsze plesniawki to lepiej zglosic to swojemu lekarzowi wtedy on przepisze cos na recepte i pedzelkiem sie smaruje. Wiem ze stare sposoby sa najlepsze,ale jakos dziecku moczem nieumialabym tego robic, jakas blokada by we mnie byla.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Karincia (offline)

27-06-2013 12:23:17

Wodzisław Śląski
Fajnie jak wasze dzieciaczki dlugo spia i macie unormowane godziny,bo u mnie roznie bywa,czasem dzien z noca jej sie poprzestawia, czasem w nocy co 2h lub co 3h a czasem nawet co 4h sie budzi roznie z tym ma,a w dzien troche pospi potem juz nie,jest ciekawa lubi byc noszona,ale jak sie ja polozy to gawozy sobie,rozglada sie i nawet zasnie sama nieraz. A jak zacznie plakac no ma ryk niezły pewnie po mamusi grinning smiley bo tez mam taki dosc doniosły głos smiling smiley my pierwsze szczepienie mamy w srode ze wzgledu na to ze bylysmy w szpitalu to o 10dni mamy przesuniete i tez tak mysle ze zaszczepimy ja tradycyjnie i do tego meningokoki lub pneumokoki. niechcielismy jej dodatkowo szczepic ale jak juz teraz bylysmy w szpitalu to martwie sie, a wiem jak zachowywala sie po zalozeniu werflonika,takze 3 szczepionki przezyje,poplacze,ale mama juz wie jak ja uspokoic i w ogole winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

anulla85 (offline)

27-06-2013 15:09:34

Konstancin-Jeziorna
U nas APHTIN nie pomógł, i NESTATYNĄ ( na receptę koszt ok 20 zł) wcieram ale kurczę strasznie operne te pleśniawki, już 2 tyg. wałkujemy temat ,
Karincia jeśli Twoja mała używa smoczka to wyparzaj go jak najczęściej bo przy pleśniawkach bakterie najczęściej gromadzą się na smokach , ja używając nestatyny muszę również smarować nią brodawki i rączki kilka razy myć bo wkłada je często do buzi.

Karincia, szkoda mu Was że musiałyście się męczyć z chorobą i przebywać w szpitalu, ale najważniejsze że wszystko dobrze z małąsmiling smiley

My chrzciny planujemy dopiero na koniec września, wolę żeby Bartuś był większy a akurat będzie miał pół roczkusmiling smiley i z racji że mamy bardzo dużą rodzinę ( pewnie impreza będzie na 60-70 osób) na pewno zrobimy ja w restauracji, bo musielibyśmy zrobić ja w garażu a jeszcze do tego zaangażować w przygotowania całą rodzinę i nawet mój mąż który jest kucharzem stwierdził że to za dużo zamieszaniasmiling smiley

5 lipca - czyli w przyszłym tygodniu- mój synuś skończy 3 miesiące... rany dałam radę przeżyć jakoś te najgorsze miesiące - hehe teraz już musi być tylko lepiejwinking smiley

Ziz77 Twój ślub? czy jakoś impreza się trafiła na którą się wybierasz?
My mamy z początkiem sierpnia mamy zaproszenie do koleżanki na wesele ale zrezygnowaliśmy, niby mama mogłaby z małym zostać tyle tylko ze on z piersi je, a z butelki nie chce, więc musiałabym podjechać do domu kilka razy żeby go nakarmić a znów sala weselna jest prawie godzinę od mojego domu więc za daleko żeby tak jeździć w tą i z powrotem:/ Za rok już na pewno pójdziemy się w maju bawić do siostry na weselichosmiling smiley

Karincia (offline)

27-06-2013 16:04:33

Wodzisław Śląski
Anulla moja mała nieuzywa smoczka nie lubi i niezmuszamy jej do tego jest spokojna i grzeczna także nie widze potrzeby zeby jej go wpychac smiling smiley (jeden kłopot mniej w pozniejszym okresie zeby ja oduczyc). No to spore te chrzciny macie no to niema co sie w domu meczyc i gniesc, my mamy tylko na 15os.tez chcielismy pozniej robic chrzciny,az mala podrosnie troszke,ale pozniej chrzestny wyjezdza na troche i go nie bedzie dlatego robimy teraz chrzcimy. Oliwia ma troszeczke tych plesniaweczek prawie juz w ogole,tyci na jezyczku.Karmie czały czas piersia i wiem ze nie trzeba dopajac dziecka herbatka czy woda z glukoza czy z cukrem,ale jak byly te upaly i teraz czasem dawałam małej herbatke z kopru włoskiego i tez zmniejszyly jej sie plesniawki choc miala ich odrobine,ale po za tym puszcza ladne baczki i regularnie sie wyproznia i brzusio nieboli smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545882, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.