Utworzono: 2013-09-23

Mikserowe kuchenne rewolucje

 Każdy rodzic wie, że przychodzi taki etap, w życiu malucha, że najlepszą zabawą pod słońcem, jest  naśladowanie  tego co w danej chwili robią rodzice. Nasze dziecko po prostu się uczy. A to właśnie w ciągu pierwszych, siedmiu lat swojego życia, nasze pociechy są najbardziej spostrzegawcze, i tym sposobem najbardziej podatne na naśladownictwo. Jeżeli chcemy maluchowi wpoić dobre nawyki od małego, wykorzystać możemy właśnie zabawę, w naśladowanie. A jak? nie zabraniając mu wcale pomocy podczas codziennych czynności, ale wręcz odwrotnie, pozwolić maluchowi w nich aktywnie uczestniczyć. Chodzi mi tu bardziej o proste czynności, przez których powtarzanie, pokazujemy dziecku, co należy robić- w jaki sposób. Negowanie jego zachowań (czasem robimy to dla świętego spokoju- też coś o tym wiem), pokazuje mu tylko, że robi coś źle, czyli np. że sprzątanie ogólnie i po sobie, jest czymś niedobrym. No tak a co mam na myśli? A to właśnie to, że ktoś kreatywny, mądry, lub po prostu, ktoś kto te zależności dostrzegł- wymyślił zabawki, które są sprzętami domowego użytku. I stąd na sklepowych pułkach, możemy dostrzec, wiele odkurzaczy, kuchenek, wózków dla lalek, samych lalek, zestawów narzędziowych itd. A to wszystko po to, aby nasze dziecię, było w pełni szczęśliwym szkrabem i aby mogło "bawić" się tak, jak robią to rodzice czy bliscy. Ponieważ wiecie, że kochamy drewniane zabawki, a wiecie też, że Liwia jest pierwsza do kuchennych rewolucji, czyli wszelkiej pomocy w kuchni, swoją uwagę skupiliśmy na drewnianym mikserze, niemieckiej firmy HAPE.  

Jak dla mnie cudoooo, serio. Ale co na to dziecko? pytam się- no co?

 

 

 

    Fajna zabawa, zwłaszcza, że Liwka przykładała się do  wykonywanych czynności bardzo sumiennie, i czasami patrząc na jej ruchy, to co robi, jak dodaje coś, do swojej mieszaniny- widziałam siebie. Cudowne uczucie widzieć jak nasze małe dziecko dorasta. 

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Zaprezentować siebie, w kilku słowach jest strasznie trudno. Najlepiej poznać i wtedy wydać opinie, ale napisać coś trzeba, więc ogólny zarys osoby sporządzę, na podstawie własnych obserwacji siebie :) SZCZĘŚLIWA- żona, SZCZĘŚLIWA- mama, po prostu SZCZĘŚLIWA- kobieta. Czasem zbyt wymagająca i zła na siebie gdy coś nie idzie zgodnie z planem. Zbyt poukładana, chociaż czasem na przekór wszystkim, spontaniczna. Lubiąca ludzi i kochająca swoje skarby...jeden ten dorosły, a drugi dorastający, a jednak nie można powiedzieć, że mniejszy skarb...bo kocham te skarby nad życie.
Październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • Avatar

  Liwka, Lwiątko, Liwaj (Liwia)

  Urodziny: 08.10.2011

  Imieniny: 14.10

 • Avatar

  Liwka, Lwiątko, Liwaj (Liwia)

  Urodziny: 08.10.2011

  Imieniny: 14.10

 • Avatar

  Lwiątko (Liwia)

  Urodziny: 08.10.2011

  Imieniny: 14.10

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj