Utworzono: 2014-03-31

28 tc - 84 dni do porodu

To już 28 tydzień ciąży, jestem jestem bardzo podekscytowana faktem że tyle już za mną. Co prawda czekają mnie jeszcze gorsze chwile ale też ta najpiękniejsza i długo wyczekiwana - poród.

Już nie mogę się doczekać momentu kiedy będę mogła wziąć mojego synka w ramiona i go ucałować mocno tuląc. Codziennie wyobrażam sobie ten moment :)

Wczoraj poprosiłam ojca swojego maleństwa o to by napisał coś od siebie. Chciałam wiedzieć jak on przygotowuje się do powitania na świat Wojtusia ( tak właśnie będzie nazywać się nasz syn ), oraz do nowej roli przygotowanej nam przez życie. Oto jego przemyślenia:

"Odkąd dowiedzieliśmy się z Justyną, że będziemy mieć dzidziusia często rozmyślam jak to będzie. Z dnia na dzień moje wyobrażenie o tym fakcie jest inne. Uświadamiam sobie nowe rzeczy, które się zmienią i już nigdy nie będą takie same w naszym życiu jak wcześniej. Im bliżej dnia porodu tym więcej wiem o rodzicielstwie, a jednocześnie zdaje sobie sprawę ile jeszcze nowych rzeczy, sytuacji przede mną. Perspektywa bycia ojcem wywołuje u mnie zarówno euforię, radość jak i niepewność i strach, że sobie nie poradzę. Staram się przygotować psychicznie na przyjście Wojtusia na świat i podglądam na co dzień jak z rodzicielstwem radzą sobie inni tatusiowe. Np. w drodze do pracy widzę ojców z bobasami idącymi do przedszkola i wyobrażam sobie jak ja będę Wojtka zaprowadzał do niego. W sklepie zwracam uwagę na małe dzieci, szczególnie gdy są z ojcami i obserwuję jak oni odnajdują się w swojej roli. Kiedyś nie zwracałem na to w ogóle uwagi, a teraz wszędzie widzę dzieci. Analizuję ich zachowanie i zastanawiam się jak ja bym się zachował gdyby były moimi dziećmi. Oczywiście czyjeś dzieci nie wywołują takich emocji i uczuć jak swoje, ale mimo to dzisiaj czuję się zupełnie inaczej niż przed ciążą. Emocje udzielają mi się na widok bobasów co kiedyś nie miało miejsca. Jak to będzie z własną pociechą? Nie wiem do końca, ale na pewno duuuuużo bardziej emocjonalnie niż do tej pory więc już dziś wiem że to będzie coś niesamowitego i już nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy nasza rodzinka się powiększy o malutkiego Wojtusia."

Czytając jego wypowiedź popłakałam się ze wzruszenia......

Zamieszczę jeszcze tylko zdjęcia ubranek wybrane przez mojego ukochanego :*

prezent od tatusia

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj