Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Ochrona przeciwsłoneczna maluchów

Opalona skóra nie jest oznaką zdrowia

Już w maju pełne słońce może poparzyć skórę małego dziecka! Dlatego w słoneczne dni trzeba smarować maluchy kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Promieniowanie UV wpływa niekorzystnie na skórę nie tylko w słońcu, ale także w cieniu, dlatego należy używać kremów z filtrem.

Fot. BE&W

Promieniowanie UV wpływa niekorzystnie na skórę nie tylko w słońcu, ale także w cieniu, dlatego należy używać kremów z filtrem.

 

Dla niemowląt powyżej 6. miesiąca

A-Derma poleca na słońce spray dla niemowląt i dzieci SPF 40 oraz krem SPF 50+, które zapobiegają poparzeniom słonecznym, dzięki działaniu blokującemu promieniowanie UVA i UVB, nawilżają skórę, są wodoodporne i łatwo się wchłaniają. To co wyróżnia kosmetyki A-Derma, to między innymi owies Rhealba, który ma właściwości przeciwzapalne, gojące, nawilżające i łagodzące podrażnienia. — Preparaty (ok. 54 zł; 100 ml) mogą być stosowane u dzieci z bardzo wrażliwą i atopową skórą od 6. miesiąca życia. W trakcie przebywania na słońcu należy powtarzać smarowanie co dwie godziny, by zapewnić maksymalną ochronę przeciwsłoneczną — mówi Anna Mitura, Product Manager z Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o., producenta A-Dermy.

Szeroką ofertę kremów przeciwsłonecznych ma Dax Cosmetics. Te dla dzieci mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i są przebadane dermatologicznie, a ich kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Polecane są dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Do kupienia jest mleczko do opalania SPF 20, dwa balsamy z SPF 30 oraz SPF 50+ oraz familijny balsam SPF 15 lub 30. — Dla dzieci o delikatnej skórze i jasnej karnacji polecamy balsam z faktorem 30. (23,60 zł; 150 ml). Maluchom o bardzo jasnej karnacji oferujemy balsam z dużo wyższym faktorze, 50+ (31,50 zł; 150 ml) — mówi Marta Gryglas z Dax Cosmetics. Firma ma w ofercie także familijny balsam do opalania SPF 15,30 dla całej rodziny (od 24,50 do 30,70 zł; 250 ml w zależności od rodzaju faktora). Kosmetyki zawierają filtry ochronne UVA/UVB Balance (m. in. filtr mineralny, który nie uczula), zgodny ze standardami UE, naturalny wyciąg z nasion bawełny, bogaty w peptydy, D-pantenol i glicerynę, które nawilżają i łagodzą podrażnienia. Preparaty są wodoodporne i chronią skórę także podczas kąpieli słonecznych.

 

Starszaki w różowej skórze

Dla dzieci powyżej roku, Soraya ma balsam do opalania z faktorem 60. Barwi on skórę na różowo, więc spodoba się szkrabom, które nie lubią gdy się ich smaruje. Kosmetyk dodatkowo pielęgnuję i nawilża.
Polecany jest dla dzieci o bardzo jasnej, delikatnej i wyjątkowo wrażliwej skórze. Nowoczesne filtry słoneczne zawarte w balsamie chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Kosmetyk jest wodoodporny więc chroni także podczas kąpieli. Do kupienia z tej firmy są także balsamy o niższych faktorach, np. 25, 30. (ok. 20 zł;100 ml). Dla dzieci powyżej 3. roku życia Laboratorium Kolastyna ma emulsję i galaretkę po opalaniu. Wodoodporna emulsja do opalania dla dzieci SPF 30 zawiera filtry UVA i UVB, które zmniejszają ryzyko wystąpienia poparzeń oraz podrażnień słonecznych. — Zawarte w niej masło karite oraz witamina E dostarczają składników pielęgnacyjno-nawilżających, mają również działanie fotoochronne — mówi Monika Superniak z biura PR Kolastyny. Emulsja ma przyjemny zapach i lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania (ok. 18,30 zł; 150 ml). Łagodząca galaretka po opalaniu (13,50 zł; 200 ml) to nawilżający preparat o brzoskwiniowym zapachu intensywnie pielęgnuje delikatną skórę dziecka, podrażnioną nadmierną ekspozycją słoneczną. Galaretka regeneruje i zmiękcza przesuszony naskórek. Alantoina w niej zawarta nawilża oraz chroni skórę przed podrażnieniami, a d-pantenol wzmacnia działanie łagodzące preparatu. Lekka, żelowa konsystencja sprawia, że galaretka szybko się wchłania. Ma przyjazny kolor, owocowy zapach, pozostawia na skórze migoczące, złote drobinki. Ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: morawinka.

Komentarze

  • Anielica | 07-05-2009 20:16:23

    Powiedziałabym raczej, ze nie z filtrem a stoperem bo powinny być powyżej 30 a to są już stopery
  • jmijeczka | 07-05-2009 21:16:52

    Blokery sa powyzej 50+.
  • mikaa997 | 02-03-2015 11:07:08

    Jeśli chodzi o blokery z wysokim filtrem to na polskim rynku niewiele firm rekomenduje kosmetyki dla niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Dla takiego maluszka mogą polecić krem Mustella- stosowaliśmy go w ubiegłym roku
  • Doris85 | 04-04-2015 20:41:32

    Wychodzac na spacer - zawsze nalezy dbac o odpowiednia ochrone skory dziecka - krem z filtrem, oslonieta glowka i odpowiednia ilosc plynow sa najwazniejsze.

Poczytaj również

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj